Додому повернувся нацгвардієць з ЧАЕС, який провів у полоні 4 роки

Напередодні Великодня з російської неволі вдалося визволити ще одного військовослужбовця НГУ, який служив на Чорнобильській АЕС.
Він повернувся додому у рамках чергового обміну полоненими, який відбувся 11 квітня. Цього разу вдалося визволити 175 військовослужбовців та 7 цивільних громадян України. Про повернення одного з нацгвардійців, які охороняли ЧАЕС повідомили у Міненерго.
У відомстві привітали всіх, хто дочекався рідних, друзів і побратимів. Також окремо подякували всім, хто постійно працює над тим, щоб українці поверталися додому з російського полону.
Як поінформував очільник МВС Ігор Клименко, серед звільнених з полону — 40 військовослужбовців системи Міністерства внутрішніх справ: гвардійці та прикордонники офіцерського, сержантського і рядового складу. Більшість із них перебували у російських в’язницях з 2022 року. Попереду — обстеження, лікування та реабілітація.
Нагадаємо, російські загарбники захопили Чорнобильську атомну електростанцію у перший день повномасштабного вторгнення, 24 лютого 2022 року. Окупанти заблокували персонал і полонили 169 військовослужбовців Нацгвардії, які охороняли ЧАЕС.
Ввечері 31 березня окупанти покинули територію станції. Вони забрали з собою 169 нацгвардійців, яких вивезли у Білорусь і РФ. П’ятеро з них досі залишаються в полоні.
Раніше стало відомо, що з російської неволі вдалося повернути цивільного жителя Бучі Олексія Ковтуна. Росіяни захопили його 11 березня 2022 року під час окупації міста та утримували в колонії суворого режиму в місті Донський Тульської області.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»