Сотні друзів і фанатів провели в останню путь фронтмена ADAM у Києві. ФОТО та ВІДЕО

На 39-му році життя помер співак та композитор Михайло Клименко, відомий як вокаліст гурту ADAM. Фото: Максим Сосюра
На 39-му році життя помер співак та композитор Михайло Клименко, відомий як вокаліст гурту ADAM. Фото: Максим Сосюра

Він створював хіти, що очолювали чарти. Михайло Клименко, голос ADAM, був не лише музикантом, але й чоловіком, батьком, сином та душею компанії, чий гумор та світло пам’ятають усі, хто його знав. На 39-му році життя його боротьба з важкою недугою завершилася.

На вихідних зупинилося серце Михайла Клименка — співака, композитора та голосу гурту ADAM. Три місяці він боровся з тяжкою хворобою і перебував у комі через важку форму туберкульозу.

Про трагічну втрату того ж дня повідомила його дружина, співачка та учасниця гурту ADAM Саша Норова. Клименко та Норова прожили разом 17 років. У подружжя залишилося двоє дітей.

Попрощатися з Михайлом вранці 9 грудня прийшли сотні людей до Національної філармонії України, несучи великі оберемки квітів та зі сльозами на очах. Серед присутніх були друзі, колеги та представники українського шоубізнесу, для яких він писав музику, мав спільні проєкти або з якими просто товаришував.

«Ми навіть не знали, що у нашого сина стільки шанувальників!», — важко, але з вдячністю говорили батьки музиканта на прощанні.

Присутні мали можливість взяти слово, згадати Михайла, підтримати його родину та подякувати за музику, яку він залишив по собі. Першою виступила дружина Клименка, Саша Норова:

«Ми жили разом 18 років — день у день. Не було жодного дня, щоб ми не бачилися й не казали одне одному, що кохаємо. Я дякую Міші — він був найкращим чоловіком, батьком, коханим і творцем. Я вдячна Богу за нашу творчість, за те, що він вірив у мене й завжди повторював: «Ти класна, ти найкраща». І я так само підтримувала його.

Дякую тобі, Мішо, за всі наші пісні — ті, що були присвячені мені, і ті, що просто народжувалися з твоєї душі. Вони назавжди залишаться в моєму серці й у моїх думках. Дякую за наших дітей! Я дуже тебе люблю і любитиму все своє життя. Ти назавжди в мені…».

За словами матері Клименка, вони з його батьком десять років чекали на дитину. Коли нарешті народився син, це стало найбільшим щастям для родини. Згодом у сім’ї з’явилася й донечка.

Мати артиста розповіла, що хлопець зростав світлим, добрим і надзвичайно талановитим. Він із малечку жив музикою, а родина була для нього найбільшою цінністю — він завжди підтримував батьків, турбувався про сестру і ніколи не ображав нікого навколо.

«Я прошу вас — пам’ятайте його. Пам’ятайте Мішеньку, пам’ятайте його діток. Час мине, біль трохи притихне, але він назавжди залишиться у наших серцях. І я вірю, що ми ще зберемося всі разом — на весіллі мого внука Марка, моєї Мілечки, Марійки… І тоді згадаємо Мішу ще раз і подякуємо Господу, що Він нам його дав. Хай Господь прийме його. Хай пробачить йому гріхи. Хай прийме його душу. Дякую вам!» — промовила з великим болем мати співака.

На прощанні було й місце сміху: за життя фронтмен гурту ADAM любив посміятися від душі та мав прекрасне почуття гумору. Його друзі пригадували кумедні моменти та жарти Михайла, які завжди розряджали атмосферу навіть у найсерйозніших ситуаціях.

Співак BRYKULETS поділився своїми спогадами: «Є одне незакрите питання, я колись написав Міші: „А в чому секрет сімейного щастя?“ Він прочитав і нічого не відповів. І тепер я ходжу й не можу зрозуміти, що мені робити, Мішаня?! Як мені дізнатися цей секретик? Сподіваюся, ти мені приснишся сьогодні і все мені розкажеш, як є».

Проводжали артиста під гучні оплески. Похорон відбувся на Київщині, у селі Луб’янка.

Нагадаємо, гурт ADAM заснований у Києві 2015 року композитором і автором пісень Михайлом Клименком та вокалісткою, акторкою, танцівницею й художницею Сашею Норовою. До складу також входять гітарист Максим Козаченко, барабанник Андрій Гриценко та звукорежисер В’ячеслав Шевченко.

Загалом гурт випустив сім альбомів, останній — «Ау Ау» — у 2025 році. ADAM багаторазово потрапляв до топ-100 України в iTunes, YouTube та Spotify.

Михайло також писав музику для своїх колег, і ці треки ставали хітами. Наприклад, «Ти в мені є» для Марії Яремчук та «Під вінницьким дощем» для Darisha.

19 листопада стало відомо, що Михайло Клименко перебував у комі. Він був госпіталізований через тяжку хворобу — туберкульозний менінгіт, який вражає мозкові оболонки та нервову систему. Понад два місяці ADAM боровся за життя у лікарні, перебував у реанімації. На жаль, його стан не покращувався.

Зіркові колеги та шанувальники всіляко підтримували його та допомагали збирати кошти на лікування. Дружина музиканта Саша Норова щодня просила всіх небайдужих молитися за одужання Михайла та сподівалася на диво. Зокрема, вона замовила у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі молебень за здоров’я чоловіка. Але, на жаль, недугу подолати йому не вдалося…

Читайте також: Від удару російського дрона на Донеччині загинув французький фотожурналіст Антоні Лаллікан

Даша ГРИШИНА, фото Максима СОСЮРИ, «Вечірній Київ»