Без підозр і затриманих: поліція відреагувала на побиття п’яними молодиками артистів на Львівщині. ВІДЕО

Правоохоронці, які прибули на виклик, поводили себе пасивно. Фото: скріншот з відео
Правоохоронці, які прибули на виклик, поводили себе пасивно. Фото: скріншот з відео

Провадження відкрили за фактом хуліганських дій.

Інцидент стався у ніч на 7 грудня у місті Шептицький (колишній Червоноград) на Львівщині. Артисти Івано-Франківського національного ансамблю пісні і танцю «Гуцулія» поверталися мікроавтобусом додому після закордонних гастролей і зупинилися на заправці ОККО.

У комендантську годину, близько 3:30, компанія п’яних молодиків увірвалася в бус, розкидала речі та побила пасажирів і водія. Як розповів художній керівник колективу Василь Шеремета, нападників було дев’ятеро — «шість агресивних молодиків і три «панянки».

За його словами, артисти намагалися владнати ситуацію та захищали дівчат. У результатів нападу учасники ансамблю отримали серйозні травми — зламані носи, складний перелом, численні забої та струс мозку. Також постраждала адміністраторка ансамблю — її штовхнули, через що жінка отримала забій ребер та сильний стрес.

Відео з місця події (обережно, нецензурна лексика)

Колектив «Гуцулії» звернувся до поліції, однак, як наголосив Шеремета, до правоохоронців, які прибули на виклик є серйозні питання. Він оприлюднив відео, на якому можна побачити, як агресивні молодики кидаються на правоохоронців і посилають їх прямим текстом, утім останні поводяться напрочуд пасивно — стоять, витріщаються та чомусь не затримують неадекватів.

Відео з місця події обурило соцмережі та викликало хвилю обговорень. Користувачі припустили, що нападники — місцеві мажори, батьків яких правоохоронці просто бояться.

У поліції Львівської області заявили лише, що розслідують обставини нанесення тілесних ушкоджень чотирьом мешканцям Івано-Франківської області.

Ще одне відео з місця події (обережно, нецензурна лексика)

«Під час конфлікту троє артистів та водій, усі мешканці Івано-Франківська віком від 25 до 44 років, отримали тілесні ушкодження. В одного з потерпілих медики діагностували перелом, в інших — забої та садна. Встановлені усі учасники інциденту, з ними тривають слідчі дії», — йдеться в повідомленні.

Поліцейські розпочали провадження за ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу — хуліганство. Санкція статті передбачає до 5 років обмеження волі або до 4 років ув’язнення.

Читайте також:

«У Києві п’яний водій скоїв ДТП і влаштував бійку зі стріляниною».

Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»