На Київщині на пів року заборонять ловити раків

Заборона триватиме з 1 грудня по 30 червня. Фото ілюстративне з відкритих джерел
Заборона триватиме з 1 грудня по 30 червня. Фото ілюстративне з відкритих джерел

З 1 грудня стартує заборона на вилов раків.

Табу на добування річкових делікатесів триватиме по 30 червня (включно) 2026 року. Заборона встановлюється по всій Україні задля збереження й охорони популяції раків у період їхнього спарювання, виношування ікри та першої линьки. У цей час членистоногі стають найбільш вразливі.

Як розповіли у Держрибагентстві на Київському, Канівському, Кременчуцькому, Кам’янському та Дніпровському водосховищах заборона на вилов раків розпочнеться з 15 грудня, а на всіх інших водоймах країни — з 1 грудня.

У Держрибагентстві нагадали, що на Закарпатті табу на добування цих безхребетних діє протягом усього року. Адже там угруповання річкових раків, що домінують у місцевих водоймах, сформовані червонокнижним широкопалим раком.

Нагадаємо, за вилов раків під час заборони загрожує покарання від адміністративного штрафу до кримінальної відповідальності. Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3332 гривні за кожного виловленого членистоногого. Після закінчення заборони одній особі за добу дозволяється впіймати лише 30 раків.

Читайте також:

«На Київщині чоловік наловив раків і риби на чверть мільйона гривень».

Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»