СБУ та Нацполіція затримали ще 4-х організаторів «ухилянтських схем»

Підозрюваним загрожує до 9 років позбавлення волі.
Служба безпеки та Національна поліція заблокували нові схеми ухилення від мобілізації та затримали чотирьох організаторів оборудок у різних областях України.
За гроші від 2 до 15 тис. доларів США ділки пропонували своїм «клієнтам» втекти за кордон поза пунктами пропуску або використовуючи підроблені документи.

Так, на Одещині затримано двох місцевих ділків, які діяли окремо, але за схожою схемою: перевозили ухилянтів до прикордоння в обхід блокпостів.
Звідти чоловіки мали самостійно незаконно перейти кордон, дотримуючись інструкцій, що отримали.
Один з фігурантів для безперешкодного перетину блокпостів намагався використовувати фальшиве військове посвідчення та перепустку.
У Дніпропетровській області затримано 45-річного охоронця на місцевій залізниці, який розгорнув удома власну типографію, де «штампував» призовникам фейкові меддовідки про інвалідність.
На Київщині правоохоронці викрили ділка, який організував «трансфер» ухилянтів до Одещини, звідки вони мали поза межами пропускного пункту перейти до Придністров’я.
Наразі всім затриманим повідомили про підозру за незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинені організованою групою або вчинені з корисливих мотивів.
Фігуранти перебувають під вартою. Їм загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.

Читайте також:
За $4 тис. організовував переправлення чоловіків до Румунії: мешканцю Києва повідомили про підозру.
Олександра ПЛАКІНА, «Вечірній Київ»