Від ідеї до сцени: у столиці представлять результати Лабораторії мюзиклу

Учасники Лабораторії. Фото: НСТДУ
Учасники Лабораторії. Фото: НСТДУ

Кияни мають унікальну можливість першими побачити напрацювання до мюзиклів про гетьмана Івана Мазепу, художницю Марію Примаченко та анархістку Марусю Нікіфорову, «Місто» та «Мина Мазайло».

17 та 18 жовтня в Мистецько-культурному центрі ім. І. Козловського презентують роботи учасників «Лабораторії мюзиклу».

Освітньо-мистецький проєкт реалізовує Національна спілка театральних діячів України (НСТДУ) за підтримки Українського культурного фонду в межах конкурсної програми «Культура під час війни».

Богдан Струтинський. Фото: Олексій Самсонов

«Це не лише перший крок Спілки театральних діячів у розвитку жанру мюзиклу, а й важливий досвід, який доводить, що український театр готовий створювати сучасні й конкурентні музично-драматичні твори, — зазначив Голова НСТДУ Богдан Струтинський. — Тематика, яку ми заклали в основу цієї Лабораторії — українська історія, постаті, класика, що формують нашу культурну пам’ять та самоідентичність.

Тому серед створених творів з’явилися мюзикли про гетьмана Івана Мазепу, художницю Марію Примаченко та анархістку Марусю Нікіфорову, а також Степана Радченка з роману Валер’яна Підмогильного «Місто» та Мину Мазайла з однойменної п’єси Миколи Куліша. Ці історії є спробою осмислити українську історію та наше сьогодення через сучасну музику та драматургію».

Учасниками проєкту стали п’ять драматургів — Оксана Гриценко, Павло Коломієць, Тетяна Леонова, Олег Михайлов, Наталія Торжевська — та п’ять композиторів — Володимир Богатирьов, Богдан Дем’яненко, Євген Золотухін, Максим Іванов, Олександр Чорний.

Учасники Лабораторії. Фото: НСТДУ
Учасники Лабораторії. Фото: НСТДУ
Учасники Лабораторії. Фото: НСТДУ

Протягом першої та другої резиденцій «Лабораторія мюзиклу» учасникам проводили лекції та майстеркласи від провідних композиторів, диригентів, драматургів, лібретистів і режисерів. Також були обговорення та індивідуальні консультації з кураторами проєкту, створення лібрето і музичних композицій.

Учасників супроводжували на всіх етапах три куратори: керівниця відділу зовнішніх комунікацій НСТДУ Ольга Байбак (авторка проєкту), драматургиня і письменниця Лєна Лягушонкова та головний диригент Національної оперети України, викладач Сергій Дідок.

На фінальному етапі вони представлять свої роботи для публіки та фахової спільноти.

«Впевнений, що цей проєкт, як і наша Лабораторія драматургії, буде розвиватися і сприятиме появі нових якісних українських постановок за текстами та музикою сучасних драматургів і композиторів. А також популяризуватиме жанр мюзиклу в Україні», — підкреслив Богдан Струтинський.

Афіша перформативних читань

17 жовтня

16:00 — «Місто». Лібрето Олега Михайлова, вірші Костянтина Солов’єнка, музика Євгена Золотухіна

18:00 — «Мазепа». Лібрето Павла Коломійця, музика Богдана Дем’яненка

18 жовтня

14:00 — «Диво-звірі Марії Примаченко». Лібрето Наталії Торжевської, музика Максима Іванова

16:00 — «Анархістка». Лібрето Оксани Гриценко, музика Олександра Чорного

18:00 — «Мина Мазайло». Лібрето Тетяни Леонової, музика Володимира Богатирьова

Коли: 17 та 18 жовтня
Де: Мистецько-культурний центр ім. І. Козловського вул. Хрещатик, 50Б
Вхід на перформативні читання за попередньою реєстрацією.

Читайте також:

  • Діалог культур та 30-річчя «Київських солістів»: концерти жовтня у столичній філармонії.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»