Киянин ходить по снігу босоніж

Киянин ходить по снігу босоніж

Домовляючись із Андрієм Новосьоловим про зустріч, запитав: «Як я вас упізнаю?». На що отримав відповідь: «А ви придивляйтеся до ніг».

Наступного дня доки чекав свого співрозмовника на десятиградусному морозі, мої власні ноги промерзли навіть у чоботах, а він спокійно підійшов до мене… геть без взуття. І розповів чимало цікавого зі свого босоногого життя. 

Одного разу в лютому, коли Андрій повертався із роботи Харківським масивом, йому стало жарко у зимових чоботах. Не довго думаючи, скинув їх і рушив босоніж по свіжому снігу. Під здивовані погляди людей (дехто з них і пальцем біля скроні покручував), здолав із сотню метрів доки ноги не відчули холоду. Зранку наступного дня швиденько пройшов босоніж усю відстань до метро. А через місяць уже спокійно чимчикував  березневою сніжною «кашею» по кілька годин. 

Друзі і колеги звикли до його дивацтва. Благо, працює Новосьолов програмістом, а в них дрес-коду немає. До того ж, крім нього, у колективі є й інші, скажімо так, неординарні особистості – йог, парашутист, танцівниця,  реконструктор старої військової форми. А спілкуються з клієнтами вони через Інтернет, тож жодних непорозумінь не виникає. 

Дружина, яка спочатку соромилася виходити з босоногим чоловіком до магазину чи кафе, теж згодом звикла до його дивацтва. Андрій, будучи ще й психотерапевтом, і до цього часто вражав її оригінальними поглядами на життя. Завітавши до когось на гостини, він просто витирає ноги вологою серветкою.

– А от у метро доводиться взуватися, - посміхнувся співрозмовник. – Адже тут ще з радянських часів діє суворе правило: «Заборонено знаходитися на території метрополітену без взуття». Взагалі я не розумію, чому? Якщо для безпеки, тоді навіщо пропускають жінок на «шпильках» чи в довгих сукнях – не змушують же знімати їх при вході. 

Справжньою ж неприємністю, за словами барефутера (так по-науковому називають фанатів босоногого способу життя) Андрія Новосьолова, є ходіння босоніж по намерзлих бурульках під час ожеледиці або дрібних камінцях. Таких місць у Києві чимало намацав власними підошвами цей незвичайний чоловік. На тротуарі Південного мосту та вулиці Михайлівській, наприклад,  багато такого дріб’язку, що коле ноги, на вулиці Воздвиженській поклали бруківку, яка ще не обтерлася і має гострі кути. Не дуже приємні відчуття і від подорожі босоніж Андріївським узвозом. Небезпечно також ходити поблизу  численних «наливайок», які останнім часом поширилися у місті, -  трапляється бите скло. Про такий випадок екстремал завжди носить із собою мазь «Рятівник», якою обробляє рани, а також пластир. 

Влітку інша проблема - можливі опіки від розпеченого асфальту. І в цьому випадку виручає «Рятівник». 

– Я не вважаю ходіння босоніж узимку способом загартування організму, – каже Андрій. – Хоча воно й підвищує імунітет завдяки постійному масажу нервових закінчень. Може, тому й хворію рідко, і то не від простуди, а від грипу, проти вірусу якого ми практично всі безсилі. А от «підхопити» грибок, ходячи босоніж по вулицях, практично неможливо, бо він не любить ультрафіолету і кисню. Як, до речі, і збудник правцю (стовбняка).  До того ж, «босоногість» впливає на формування правильної постави, розвиток опорно-рухового апарату. А також знімає напругу при стресах, що в наш час просто необхідно. 

Серйозними дослідженнями барефутерства у нас ніхто не займається. Для Андрія Новосьолова воно стало не просто засобом оздоровлення, а філософією життя. Він позбавився комплексів, якими страждав раніше. Адже щоб розпочати ходити босоніж потрібні неабияка сила волі, також впевненість у собі. 

Андрій розповів, що зараз у столиці існує спільнота «Київ босоніж», яка активно спілкується у Фейсбуці. До неї входить зо два десятки любителів ходити без взуття. Вони періодично збираються разом і проводять піші прогулянки містом, здебільшого історичними місцями. Вже мандрували  центром міста, Подолом, узбережжям Дніпра, Андріївським узвозом, відвідали ботанічні сади та парки. За словами Новосьолова, щороку їх «команда» поповнюється трьома-чотирма послідовниками. Вони виношують плани нових подорожей і з нетерпінням чекають на потепління.

ДУМКА МЕДИКІВ

Лікар-інфекціоніст Світлана Климова:

«Ходити босоніж по місту - значить збирати на свої ноги всю таблицю Менделєєва. Пори босий шкіри вбирають отрути, що містяться в реагентах, вихлопних газах та іншій хімії, якої в місті дуже багато. Відбувається повільне, але неухильне отруєння організму. Крім того, великий ризик підчепити один з шкіряних вірусів - бородавки або грибки».

Вікторія Федосенко, терапевт-кардіолог:

«На стопі є дуже багато рефлекторних зон, пов'язаних з нормальною роботою і внутрішніх органів, і роботою хребта. Будь-яке ходіння босоніж дратує ці зони, і на організм це діє. Стимулюється робота і серця, і судин, і нирок, і тонусу судин... І все-таки, непідготовленим барефутерам ми радимо починати ходити босоніж по власній квартирі».

Нагадаємо, що киян оштрафували на 160 тис. грн за неприбраний сніг.