Ветерани з Києва представлятимуть Україну на міжнародних вітрильних змаганнях у Чехії

Це можливість для українських ветеранів не лише спробувати себе у вітрильному спорті, а й показати, як спорт допомагає відновлюватися, адаптуватися та залишатися активними після служби.
Київський міський Крейсерський Яхт-клуб спільно з Kyiv Military Hub вже протягом року реалізує програму залучення ветеранів та військових до вітрильного спорту. Ця діяльність не залишилася непоміченою: українську команду запросили взяти участь у престижних міжнародних змаганнях «Grand Prix 2.4mR», що відбудуться 19–21 вересня на озері Махово в Чехії.
Клас 2.4mR — це спеціально адаптовані вітрильники, які дозволяють людям з обмеженими фізичними можливостями змагатися на рівних. Україну на цих перегонах представлятимуть Катерина Котлярова та Артем Дудченко — обидва ветерани, які пройшли крізь найгарячіші етапи війни.
Катерина — доброволиця батальйону «Айдар», учасниця бойових дій з 2014 року, яка повернулася на фронт після початку повномасштабного вторгнення. Артем — військовослужбовець, який отримав важке поранення у 2023 році і ампутацію ніг. Обоє активно тренуються: Катерина почала з теорії ще взимку, а Артем — одразу з практики, буквально увірвавшись у світ вітрил зо два місяці тому.



Наразі Київський міський Крейсерський Яхт-клуб збирає кошти для того, аби забезпечити транспортування човнів, проїзд та перебування команди в Чехії.
«Просимо долучитися до збору адже участь українських ветеранів у міжнародних змаганнях стане не лише спортивною подією, а й символом стійкості та незламності нашого народу», — заявляють у клубі.
https://send.monobank.ua/jar/8zDvtMAuor
PayPal: [email protected]
До слова, нещодавно Яхт-клуб проводив перегони «Вітрила Вільних» за участі захисників і захисниць.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»