Викрали з автомобіля обміну валют 15 мільйонів гривень: у столиці затримали трьох спільників

Викрадені кошти. Фото: Київська міська прокуратура
Викрадені кошти. Фото: Київська міська прокуратура

Чоловікам загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

В ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що організатором крадіжки є 46-річний мешканець столиці, раніше судимий за умисне вбивство. До своєї злочинної діяльності він залучив ще трьох спільників: 51-річного жителя Київської області та двох киян, віком 36 і 43 років.

Слідчі з’ясували, що зловмисники протягом року розробляли схему заволодіння грошима та відстежували маршрут руху транспортного засобу. Знаючи, що кошти певний час зберігаються в багажному відділенні, ділки заздалегідь вирізали отвір у багажнику та вивели мотузку, щоб безперешкодно дістатись до валюти.

Зловмисники відстежували маршрут руху транспортного засобу. Фото: Київська міська прокуратура
Підозрювані видавали себе за кур’єрів однієї зі служб доставки. Фото: Київська міська прокуратура

Як зазначили у Київській міській прокуратурі, троє підозрюваних з метою маскування, видавали себе за кур’єрів однієї зі служб доставки, декілька днів спостерігаючи за фінустановою у дворі.

У день злочину, вони заблокували двері офісу пункту обміну валют та викрали з багажника сумку з 8 мільйонами гривень та 165 тисяч євро — загалом близько 15 мільйонів гривень в еквіваленті.

Гроші викрали з авто в центрі міста. Фото: Національна поліція

Оперативники Голосіївського управління поліції спільно з співробітниками Управління карного розшуку затримали організатора схеми, якому слідчі територіального підрозділу поліції повідомили про підозру.

Затриманий зловмисник. Фото: Національна поліція
Затриманий зловмисник. Фото: Національна поліція
Затримані зловмисники. Фото: Київська міська прокуратура

Наразі, за процесуального керівництва Голосіївської окружної прокуратури, слідчі повідомили про підозру ще трьом учасникам групи за ч. 5 ст. 185 Кримінального кодексу України — крадіжка, вчинена за попередньою змовою групою осіб, поєднана з проникненням у сховище, в особливо великих розмірах.

Голосіївський районний суд обрав усім підозрюваним запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Розмір застави для організатора встановлено у розмірі 9 мільйонів гривень, для виконавців — від 3 до 5 мільйонів гривень. Зловмисникам загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, у Києві дівчина винесла 50 тисяч доларів з квартири кавалера після «вечора знайомств». Злодійці загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»