На мосту Патона символічно з'єднали береги Дніпра

На мосту Патона символічно з'єднали береги Дніпра

На мосту Патона утворили «живий ланцюг соборності» до 98-ї річниці Акту Злуки та символічно з'єднали обидва береги Дніпра

Юні журналісти ІТА «ЮН-ПРЕС» вихованці «Школи виживання» відділу туризму та краєзнавства та інструктори Клубу екстремальної та спецпідготовки «ГРІМ» взяли участь у «живому ланцюгу соборності». На мосту Патона учасники акції розгорнули 30-метровий прапор.

Попри морозну погоду та вітер, близько тисячі киян і гостей столиці вишикувалися живим ланцюгом на мосту Патона, з’єднуючи у мирному рукостисканні Схід і Захід. Учасники акції на правому та лівому берегах Дніпра сформували дві колони, одна з яких тримала літери, що утворювали абревіатуру ЗУНР, а інша - УНР. Дві колони, взявшись за руки, попрямували назустріч одна одній, скандуючи: «Одна єдина соборна Україна!», «У День Злуки тримаймося за руки!». Учасники акції тримали в руках українську національну символіку, несли полотнища жовтого і синього кольорів довжиною 30 метрів, утворивши прапор України на мосту Патона. Після об`єднання колон, учасники акції запалили свічки й провели хвилину мовчання в пам`ять про загиблих на Майдані та в зоні АТО. А потім усі разом заспівали гімн України.

Як розповів член братства козацького бойового звичаю «Спас» Євген Квасков, подібні «ланцюги соборності» сьогодні проходять не лише у Києві, а й у інших українських містах - в Одесі, Ужгороді, Бахмуті, Краматорську, Житомирі. За кордоном такі заходи відбуватимуться у Польщі, зокрема у Варшаві та Любліні.

Нагадаємо, що перша масштабна акція, приурочена до річниці Соборності, відбулася 21 січня 1990 року. Патріотичні сили організували «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. Основне русло ланцюга починалося в Стрию, де сходилися два відроги: один, невеликий, — із закарпатського напрямку, а другий тягнувся від Івано-Франківська. Зі Стрия живий шерег прямував до Львова, звідти — до Тернополя. Далі маршрут проходив через Рівне, Житомир — і до Софійської площі в Києві. За різними оцінками, участь в акції взяли до 3 мільйонів українців. Наприкінці 2000-х років було відновлено традицію «живих ланцюгів», які щорічно об’єднують два береги Дніпра.