Внаслідок заниження акцій «Київхімволокна» столична громада зазнала мільйонні збитки

Внаслідок заниження акцій «Київхімволокна» столична громада зазнала мільйонні збитки

У жовтні 2017 року Відкрите акціонерне товариство «Київхімволокно» зустріне свій 80-річний ювілей. Готуючись до такої ювілейної дати,представники підприємства пережили цілу серію судових засідань. Наприкінці минулого року Апеляційний суд Києва повернув у комунальну власність контрольний пакет акцій ВАТ.

Як дізналася «Вечірка», проблеми у підприємства розпочалися ще за часів мера Леоніда Черновецького: у травні-2009 керівництво приватної структури «Новий регіон» уклало із Київрадою (в особі Головного управління комунальної власності) договір про купівлю 51% акцій «Київхімволокна» (5,67 млн акцій). Оскільки акції продавалися за заниженими цінами,столична громада зазнала значних збитків — майже на 70 млн грн. Оскільки «хімічний» аукціон був проведений із порушеннями, у серпні-2010 Генпрокуратура звернулася до Господарського суду зі своїми вимогами: скасувати незаконну приватизацію, накласти арешти на придбані акції та заборонити будь-які дії у реєстрі власників іменних цінних паперів.

Правохоронні органи порушили кримінальну справу за фактом службової недбалості, а також провели обшук секретаря Київради Олеся Довгого та керівника Головного управління комунальної власності Анатолія Чуба. Проте саме розслідування фактично не велося. І лише нещодавно Апеляційний суд задовольнив прокурорський позов. Таким чином, контрольний пакет акцій «Київхімволокно» було відібрано у компанії «Новий регіон» на користь столичної громади.
 

— Приватна компанія «Новий регіон» ототожнюється із Супруненком, зятем екс-мера Черновецького, — говорить депутат Київради, перший заступник голови комісії з питань власності Ганна Свириденко. — На превеликий жаль, за роки правління мера-«космонавта» київська громада втратила понад 3500 гектарів землі. ЇЇ оціночна вартість сягала 75 млрд грн (за курсом 8 грн/долар), а до бюджету надійшло лише 4 млрд грн. Щодня ми втрачали 2,5 га землі. Сумні плоди того земельного дерибану пожинаємо й досі. Зокрема,наша організація «Правозахист Оболоні» бореться за унікальну зону відпочинку — Йорданське озеро — цю величезну територію передали чи то під гіпермаркет, чи то під автостоянку.

За словами Ганни Свириденко, питання про повернення власності «Київхімволокна» буде вирішено остаточно, якщо інша сторона (відповідач)не подасть касаційне оскарження. На думку депутата, для уникнення порушень у сфері приватизації необхідно залучати громадськість створювати максимально прозорі механізми і відмовлятися від старих корупційних схем.

ВАТ «Київхімволокно» — найстаріше підприємство України з виробництва хімічних ниток та волокон. Засноване у жовтні-1937 як фабрика віскозного шовку. Проектна потужність — 3800 тон віскозної текстильної нитки (у рік).
 

У 1955 році ввели в експлуатацію целофановий цех по випуску целюлозної плівки: проектна потужність — 2000 тон у рік. У 1966 році — запустили штапельне виробництво: річна потужність — 140 тон рибальської волосини, 360 тон щетини, 5400 тон штапельного волокна. За рахунок модернізації обладнання створили дослідно-промисловий потік виробництва капронової текстурованої джгутової нитки потужністю 1000 тон у рік (для килимів і
килимових покриттів), а після розширення виробництва проектна потужність досягла 9400 тон у рік.

 

У 1995 році через припинення державного фінансування будівельно-монтажні роботи були припинені. У квітні 1999 року Київрада прийняла рішення прийняти до комунальної власності акції (95,72%) ВАТ «Київхімволокно». На даний момент до складу ВАТ входять дочірні підприємства: «Квант», «Техноцентр», «Завод ТНС», «Хімтранс», «Крижинка» та «Медсанчастина».
 

Основні види продукції: поліпропіленові шпагати та гранула для лиття різноманітної гами деталей із пластмас, шпагати для обв'язки ковбасних виробів та зшивання документів, тканина для офісних стільців та м'яких меблів, стрічка конвеєрна (транспортерна) харчова, сітка для батуту.

Нагадаємо, «Палац спорту» можуть передати у комунальну власність