«Чемпіонський урок Киянина» підкорює Європу

На зимових канікулах 2017 року 30 школярів з різних районів Києва прийняли участь в змаганнях в Польщі в місті Закопане. Змагання проводились з фехтування, сноуборду, спуску на лижах. Крім змагань була велика екскурсійна програма, знайомство з країною Польща, аквапарк з термальними басейнами, екскурсії на різні пам’ятки архітектури та музеї країни.

Погода сприяла відпочинку та розвагам для киян. На фехтувальному турнірі перемогу отримав Соколовський Іван НВК «Домінінта» Дніпровського району Києва, 2 місце посів Ткачук Артур НВК «Домінанта» Дніпровського району, 3 місце посів Лага Віктор середня школа №316 Дарницького району. На змаганнях спуску на лижах серед дівчат 1 місце завоювала Ткаченко Марина Києво-Могилянський колегіум Деснянського району міста Києва, 2 місце Голубова Катя гімназія №34 Подільського району, 3 місце Юрченко Софія Києво-Могилянський колегіум Деснянського району. Серед хлопчиків 1 місце посів Дзюбановський Гліб Києво-Могилянський колегіум Десянського району, 2 місце Теличко Євген гімназія №34 Подільського району, 3 місце Деребера Олег гімназія №34 Подільського району. В командній першості 1 місце завоював Дніпровський район, 2 місце – Деснянський, 3 місце – Подільський.

Перед поїздкою до Польщі в місто Закопане, в Києві проводився конкурс «Чемпіонський урок Киянина в моєму житті». На конкурсі виставлялись малюнки та твори про здоровий спосіб життя, заняття спортом, досягнення в видах спорту, якими займаються школярі. Комісія відібрала близько 50 робіт переможців та призерів серед дівчат та хлопців. Всі були нагороджені грамотами, медалями та цінними подарунками. З рук дворазового чемпіона світу, п’ятиразового чемпіона світу серед військовослужбовців, чемпіона світу серед студентів, чемпіона Європи, п’ятиразового володаря кубка СРСР, 15 разового чемпіона та призера Радянського Союзу та України з фехтування, заслуженого працівника фізичної культури та спорту України - Чижа Юрія Івановича всі отримали книгу Ю. Чижа «Моє життя фехтування». Потім було запропоновано батькам та школярам поїздка до Польщі. Ю. Чиж також поїхав в складі делегації, де крім змагань провів «Чемпіонський урок Киянина» - це вже був 1495 урок за 7 років.

На «Чемпіонському уроці Киянина» була розповідь про здоровий спосіб життя, заняття спортом, ранкова гімнастика, закалювання, боротьба з алкоголізмом, палінням та наркоманією. Щоб стати чемпіоном потрібно скласти режим дня, тижня, місяця та виконувати все, забути про негативне, старатися як в спорті так і в житті, гарно навчатись, бути чемним, акуратним, сильним та здоровим. Виховувати в себе силу волі, в першу чергу перемогти свої лінощі, апатію та виховувати в собі силу волі.

В Закопане також на уроці крім школярів знаходились їх батьки, польські друзі і вони з задоволенням слухали розповідь Ю. Чижа. В кінці уроку польські друзі та влада міста Закопане отримали книгу Ю. Чижа «Моє життя фехтування» з підписом автора.

Після поїздки всі діти були задоволені, отримали велику кількість енергії, оздоровились, стали сильнішими та готовими до навчання та занять спортом в рідному місті Києві.