Новий реєстр боржників дає «зелене» світло «колекторам»

Новий реєстр боржників дає «зелене» світло «колекторам»

Процедура запуску єдиного реєстру боржників відкрила декілька цікавих моментів, на які варто звернути увагу як державним структурам так і окремим громадянам.

Згідно закону, стягненням заборгованості займаються виконавці не лише державні, але і приватні.

Відмінність у тому, що з відкриттям вільного доступу до інформації у реєстрі, і за несанкціонований доступ були передбачені відповідальність у вигляді штрафів. Наразі ж можливість перевірки наявності виконавчого провадження, у разі укладання будь-якої угоди, не є проблемою для реєстраторів, нотаріусів та банків.

Відтак, у країні може скластися ситуація коли угода задля погашення боргу (продаж майна, нерухомості, кредит і т.д.) не буде укладена через зловживання приватними виконавцями. Тобто, людина змушена буде піти на неприйнятні поступки через унеможливлення альтернативи у розв’язанні проблеми. Фактично, законодавче нововведення легалізувало діяльність «колекторів».

Такий підхід у правовому полі є досить сумнівним, наразі, вдало «скопіювати» досвід європейських країн не вдасться, адже у нас не передбачили чітку регламентацію таких виконавців, додатково ми не маємо достатнього досвіду у впровадженні таких законодавчих змін.

До чого можуть призвести необачні і явно передчасні зміни покаже час, проте деякі експерти вже зараз висловлюють свої побоювання з цього приводу та закликають відмінити підписаний і прийнятий Закон.


Нагадаємо, кияни масово закривають ФОП.