На Київщині дорожники натрапили на міну

Мінометну міну часів Другої світової війни знайшли у Великій Димирці. Фото: МРЦ ШР ДСНС
Мінометну міну часів Другої світової війни знайшли у Великій Димирці. Фото: МРЦ ШР ДСНС

У столичному регіоні продовжують виявляти небезпечні знахідки.

Цього разу у селищі Велика Димерка, що у Броварському районі, під час проведення дорожніх робіт працівники натрапили на підозрілий предмет, схожий на снаряд. На місце події прибули сапери. Про це повідомили у Мобільному рятувальному центрі швидкого реагування ДСНС.

Фахівці встановили, що знайдений боєприпас — це мінометна міна калібру 82 міліметри, яка залишилася з часів Другої світової війни. Сапери знешкодили знахідку.

Вибухотехніки нагадують, що навіть через десятки років іржаві боєприпаси залишаються смертельно небезпечними. Вони можуть здетонувати від найменшого дотику чи зміни умов довкілля.

Сапери знешкодили боєприпас

Жителів Києва та області закликають: у разі виявлення будь-яких підозрілих предметів у жодному разі не торкайтеся знахідок, а негайно телефонуйте рятувальникам за номером 101. Також необхідно попередити про небезпеку осіб, які перебувають поруч.

Нещодавно у Святошинському районі столиці лісник натрапив на підривники до мінометних мін, що пролежали в ґрунті з часів Другої світової війни. Водночас у селі Малютянка Фастівського району під час будівельних робіт знайшли артилерійський снаряд калібру 75 міліметрів. Боєприпас також виявився відлунням Другої світової війни.

Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»