Трагедія на полігоні «Новомосковський»: командувач Сухопутних військ Драпатий підтвердив удар ворога

Михайло Драпатий особисто контролює розслідування інциенту на полігоні на Дніпропетровщині.
Михайло Драпатий особисто контролює розслідування інциенту на полігоні на Дніпропетровщині.

Михайло Драпатий визнав удар по особовому складу на полігоні і призначив перевірку.

З 2 березня у соцмережах поширили інформацію про удар по полігону «Новомосковський» біля села Черкаське.

Там дислокувалась 157 окрема механізована бригада ЗСУ. Кількість загиблих та поранених наразі невідома.

«Трагедія на полігоні — це жахливий наслідок ворожого удару. Війна вимагає швидких рішень, відповідальності та нових стандартів безпеки, інакше ми втрачаємо більше, ніж маємо», — зазначив Михайло Драпатий, командувач Сухопутних військ ЗСУ.

Він пише, що передбачає, що правду намагатимуться приховати «у тумані бюрократії».

«Але я цього не допущу. Призначив незалежну перевірку за участі військової контррозвідки, щоб жодна деталь не залишилася поза увагою, а винні були названі та не змогли „відмазатися“. Я вимагатиму найсуворішого покарання», — заявив Драпатий.

Він від усього серця висловлює найщиріші співчуття родинам загиблих, побратимам і всім, хто знав воїнів. Наразі триває розслідування обставин трагедії.

«Я особисто стежу за кожним кроком, щоб з’ясувати все посекундно. Бо мені теж болить. Бо зсередини розʼїдає гнів», — звернувся до побратимів та рідних загиблих командувач.

Він розповів, що чекав на перші дані, щоб не бути голослівним, і тепер має попередити: «кожен, хто ухвалював рішення в той день, і кожен, хто не ухвалював їх вчасно, — усі понесуть відповідальність. Ніхто не сховається за поясненнями чи формальними рапортами».

Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»