Столичні рятувальники проінспектували озера з тонкою кригою

Рибалкам та дітям нагадували, про небезпеку.
Щороку, взимку київські рятувальники проводять інформаційні кампанії про те, як поводитися на кризі. Здавалося б — це прості правила, що не потребують нагадування. Але правоохоронці щороку фіксують смерті тих, хто знехтував попередженнями.
Так у Дніпровському районі на озері Райдужне 12 лютого, потонув чоловік. Пізніше, цього ж дня, кількома метрами далі від місця трагедії, двоє хлопчиків вирішили погратися на льоду.
«На щастя, саме у цей проміжок часу рятувальники проводили роз’яснювальну роботу з громадянами щодо безпеки на зимових водоймах і супроводили дітей на берег. Усі ці випадки свідчать про те, що дуже часто люди самі наражають себе на небезпеку, тож не зайвим буде знову нагадати їм про наслідки таких дій», — розповіли в ГУ ДСНС у м.Києві.
Також цього тижня у мережу потрапило відео, на якому підліток вирішив проїхатися на кризі на озері Біле, що в Оболонському районі міста. Рятувальники теж поспілкувалися з місцевими мешканцями. І, виявилося, що багато хто із дорослих не просто нагадує дітям про небезпеку, а й пильнує за тим, щоб малолітні не бігали по кризі.


Синоптики попереджають, що через морози кригою скувало багато водойм, проте її товщина небезпечна для перебування на ній. Нехтування попередженнями призводить до трагедій, таких як та, що сталася 13 лютого на Херсонщині, коли під кригу провалилися четверо дітей з однієї сім’ї. Одну дівчинку врятували, тіла двох знайшли за допомогою підводного дрона, а ще одного хлопчика досі шукають.
До слова, щоб запобігти небезпечним ситуаціям, фахівці комунального підприємства «Плесо» підготували основні рекомендації щодо поведінки на льоду й алгоритм дій у разі виникнення надзвичайної ситуації.
Як уникнути небезпеки
- Перевіряйте товщину льоду. Безпечна товщина льоду для людини — від 7 см, для груп людей — від 15 см.
- Перевіряйте міцність палицею. Щоб уникнути провалів, ніколи не перевіряйте лід ногами.
- Остерігайтеся небезпечних зон. Не виходьте на лід біля течій, темних плям, очерету чи зон із викидами води.
- Не виходьте на лід наодинці. Завжди інформуйте рідних чи друзів про свій маршрут.
- Уникайте ризикованих дій. Наприклад, риболовлі чи катання на ковзанах без попередньої перевірки стану льоду.
Що робити у разі провалу під лід
- Зберігайте спокій, уникайте різких рухів, за можливості кличте на допомогу.
- Розкиньте руки, щоб втриматися на поверхні, та поступово займайте горизонтальне положення.
- Повільно рухайтеся до берега в напрямку, звідки прийшли, адже там лід міцніший.
- Якщо стали свідком події, викликайте рятувальників за номером 101. Допомогу потерпілому можна надати, подаючи палицю, мотузку або шарф. Наближатися до ополонки небезпечно.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»