Олена Гром з Бучі стала фотографкою року за версією Los Angeles Photo Curator.
У фотопроекті, який приніс визнання фотографці Олені Гром — не лише матеріальні та моральні втрати, а й фактично вилучений ворогом період життя — весна 2022-го року.
Олена Гром народилась та виросла у Донецьку. там склалось її особисте життя, там народились і росли її діти. До 2014-го року. Перше ж вторгнення рф на Донбас, поширення сепаратистського руху за підтримки росії, окупація Донецька… Все це змусило Олену з родиною, яка підтримувала Україну та виходила на проукраїнські акції, їхати далі.
У 2017-ому Олена Гром оселилась у Бучі.
Вона постійно працювала. Чимало з її робіт присвячені саме життю ВПО.
У проєкті «Вкрадена весна» Олена показала історії жінок, які під час окупації втратили не лише домівки та близьких, але й саму весну 2022 року — час, коли вони боролися за виживання замість того, щоб бачити, як розквітає природа.
Жінка з родиною виїхала у час окупації Київщини на Закарпаття. а потім повернулась до Бучі.
Увесь біль, який вона побачила та відчула переданий у світлинах «Страчена весна».
За словами фотографки, кожне фото — це особиста трагедія, але водночас історія незламності та надії на відродження України.
Нагадаємо, минулого року Олена Гром з проєктом «Викрадена весна» отримала міжнародну премію Fine Art Photography Awards 2024.
Читайте також:
«Українська стрічка „Буча“ вийшла на Netflix!». Вихід «Бучі» на Netflix — це ще один крок у поширенні правди про війну в Україні для світової аудиторії.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»