Благодійна та волонтерська діяльність: у МВС роз’ясили, як працювати у цій сфері
![Німецькі волонтери привезли гуманітарну допомогу для столичної лікарні «Охматдит». Фото: Суспільне](/uploads/2025/01/07/437d6c538abdd2da.jpg)
Роз’яснення щодо правових аспектів благодійної та волонтерської діяльності.
Однією з ознак сильного громадянського суспільства та демократичної держави є рівень розвитку благодійної та волонтерської діяльності. З початку повномасштабної війни українці показали надзвичайний рівень підтримки свого війська, переселенців, усіх кому потрібна підтримка.
«У нашій країні підтримка такої діяльності є одним із пріоритетів, окреслених Національною стратегією сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки», — зазначають у МВС.
Щоб запобігти шахрайству та іншим зловживанням у цих сферах, Міністерство внутрішніх справ України спільно з Національною поліцією України та Міністерством соціальної політики України підготували роз’яснення щодо правових аспектів благодійної та волонтерської діяльності.
Так, на офіційному вебсайті МВС розповідають про те, як набути статус отримувача гуманітарної допомоги, як здійснюється пропуск гуманітарної допомоги через кордон та чи має звітувати отримувач гуманітарної допомоги щодо її розподілу.
Крім того, в інфографіках роз’яснюється, чи має благодійний фонд вести документальний облік зібраних коштів, придбаних товарів та адресатів гуманітарної допомоги; чи може бути отримувачем гуманітарної допомоги фізична особа та що робити в разі виявлення фактів продажу гуманітарної допомоги.
![](/uploads/2025/01/07/imgbig.jpg)
![](/uploads/2025/01/07/imgbig2.jpg)
![](/uploads/2025/01/07/imgbig2.jpg)
![](/uploads/2025/01/07/imgbig3.jpg)
![](/uploads/2025/01/07/imgbig4.jpg)
![](/uploads/2025/01/07/imgbig5.jpg)
До слова, вже п’ятий рік поспіль міська влада відзначає найкращі успішні приклади взаємодії між владою та громадою, щоб подякувати тим, хто допомагає робити Київ кращим.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»