Небезпечна посилка з Перу до України: столичні митники вилучили 2 кг психотропної речовини
Правоохоронці запобігли незаконному пересиланню особливо небезпечної психотропної речовини — мескаліну, обіг якої в Україні заборонено.
Нещодавно під час митного контролю посилки, яка прямувала до Києва з Перу, було виявлено дві упаковки з маркуванням «Mucura» з зеленим порошком по 1 кг кожна. Згідно з висновком фахівців, у складі зразків з обох упаковок виявлено мескалін, обіг якого в Україні заборонено.
Про це повідомляється на сторінці Київської митниці у Facebook.
«Судячи з маркування, у пакунках містилася речовина, яка, поміж іншого, є антиоксидантом, знеболювальним, а також зміцнює імунну систему та ідеально підходить при розладах пам’яті. Однак, речовина виявилася не такою й безвинною: згідно з висновком фахівців, у складі зразків з обох упаковок виявлено мескалін — особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої в Україні заборонено», — зазначають правоохоронці.
Мескалін — це природний психоделік, отриманий з кактусів роду Lophophora та Trichocereus, вживання якого може викликати галюцинації, зміни в мисленнєвому процесі та ейфорію, що призводить до втрати самоконтролю, депресії та суїцидальних настроїв, через що вважається забороненою речовиною у багатьох країнах світу.
Митники також наголосили, що відповідно до норм Всесвітньої поштової конвенції, пересилання наркотиків і психотропних речовин забороняється в усіх категоріях відправлень.
За виявленим фактом Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України.
До теми: прикрили контабанду наркотиків дитячим конструктором та печивом: столичні митники викрили злочинну схему.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»