У столиці презентували фільм про київських освітян під час війни. ВІДЕО
![Фільм представили під час підсумкового засідання колегії Департаменту освіти і науки. Фото: Асоціація міст України](/uploads/2024/12/31/67745b586b7c6.png)
За 45 хвилин стрічка розповідає про формування унікального безпекового досвіду, мужність та професіоналізм, про новий рівень відповідальності освітянської спільноти міста.
Прем’єра документального кіноальманаху «Освіта Києва. Зошит війни» відбулась у Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка під час підсумкового засідання колегії Департаменту освіти і науки КМДА, за участі освітян, народних депутатів України, керівників районних у місті Києві державних адміністрацій. Про це інформує Асоціація міст України.
![](/uploads/2024/12/31/67745a5146d1a.jpg)
Заступник голови КМДА, депутат Київради (фракція «УДАР») Валентин Мондриївський звернувся до присутніх зі словами подяки кожному освітянину, що продовжує навчальний процес, попри всі виклики війни.
«Цей фільм — про нас, наше місто, нашу стійкість. І нехай він стане символом подяки кожному педагогу, кожному керівнику і кожній керівниці, працівнику та працівниці освітньої сфери України, хто не здався і щодня робить неможливе», — підкреслив Валентин Мондриївський.
Фільм «Освіта Києва. Зошит війни» — про історії освітян, які стали на захист країни, віддали своє життя за вільну Україну.
![](/uploads/2024/12/31/6774599824ace.jpg)
Кіноальманах створений Департаментом освіти і науки КМДА з Освітньою агенцією міста Києва за авторства директорки Департаменту освіти і науки Олени Фіданян.
«Чи можна у фільм, тривалістю 45 хвилин (один урок), вкласти цілий вир емоцій про те, якою безжальною є війна, якими витривалими та сильними є Українці? Звичайно — НІ, — зазначила Олена Фіданян. — Документальний фільм „Освіта Києва. Зошит війни“ — перша спроба розказати про наше з вами життя з 24 лютого 2022 року. Це щирі, емоційні монологи-спогади, монологи-розповіді, що звучать з вуст учасників тих подій, про згуртованість освітянської громади, про перші втрати близьких, колег, про те, як ми обростали силою, бо не мали іншого вибору… У кожної родини є свій спогад про той перший день повномасштабного наступу раші. Про перші обстріли міст, містечок, селищ, сіл, що мирно спали, про нищення нашого народу, про наш супротив… про нашу ВІРУ в ПЕРЕМОГУ».
Він про тих, хто з перших годин повномасштабного вторгнення перетворили заклади освіти на острівці безпеки — приймали та підтримували мешканців столиці та внутрішньо переміщених осіб, годували цивільних людей та військових, піклувалися про тварин, яких приносили до закладів освіти, відшивали форму та одяг, виготовляли та ремонтували, підтримуючи тих, хто став на захист країни. І, попри все, продовжували навчати.
Окреме місце у фільмі займає пам’ять про того, хто з 2014 року став на захист України, про загиблого у 2022 році Директора КП «Освітня агенція міста Києва» Бадрі Лолашвілі.
Читайте також:
- Київському професійному коледжу артдизайну присвоїли ім’я Бадрі Лолашвілі. Таким чином заклад вшановує пам’ять військовослужбовця та директора КНП «Освітня агенція міста Києва» Бадрі Лолашвілі, який поліг у бою з російськими окупантами в селі Мощун Київської області, захищаючи столицю.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»