У Києві оберуть найкращу «Козу»: як підготуватися
Вечорниці та водіння Кози влаштують у козацькому селищі «Мамаєва Слобода»
Мегаполіс змінює ритм життя людей, і навіть те, як вони святкують. Проте, це не причина відмовлятися від народних традицій. Відчути дух різдвяних свят за українським звичаєм можна в різних куточках міста, зокрема і в козацькому селищі Мамаєва Слобода.
У суботу, 4 січня там влаштують вечорниці та водіння кози разом із гуртом народного співу та танцю «Кам’яне Поле». Кияни можуть долучитися до дійства, підготувавши костюм Кози, або бути глядачами, насолоджуючись вечорницями.
«Будемо кізоньку водити, щедрувати, вивчати народні пісні та таночки. В програмі заходу пригощання смаколиками та вишняком. Українська культурна спадщина має право на існування та популяризацію, на збереження та примноження! Низький уклін нашим воїнам за право бути українцями! Тримаймо культурний фронт», — наголошують у «Мамаєвій Слободі».
Детальніше про те, як долучитися читайте тут.
Козу водили на Щедрий вечір, який за новим стилем тепер припадає на 31 грудня. Щедрувальники від хати до хати водили Маланку та Козу, яка була символом плодючості та життєстійкості. Хто саме буде в масці Кози, тримали в таємниці. Козу водив ще один персонаж — Дід, і вона слухала тільки його. Козу та Маланку мали обов’язково впустити в хату. Вони могли наводити безлад, а господарі за це їх щедро обдаровувати. Вважалося, що чим більше віддаси в цей період, тим більше й прибуде. Щедрівники йшли від хати до хати, і люди очікували їх. Дійство було дуже веселе.
Нагадаємо, 29 грудня, в останню неділю року кияни мали змогу побачити яскраве дійство від Київської Маланки. Центральними вулицями міста з піснями, музикою та дзвониками пройшли Маланка, Василь, Коза, Дід, Чорти — все, як під час традиційного маланкування.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»