Як розпізнати глорифікацію збройної агресії росії: чотири правила для українців
Фахівці створили пам’ятку.
У межах реалізації проєкту «Кримінально-правові та кримінологічні засади протидії глорифікації збройної агресії рф в Україні» на базі Науково-дослідного інституту вивчення проблеми злочинності імені академіка В.В. Сташиса фахівці підготували пам’ятку «Як розпізнати глорифікацію збройної агресії рф проти України та протистояти їй»
Пам’ятка надає рекомендації громадянам щодо поведінки в інформаційному просторі, спрямованої на протидію проявам суспільно небезпечного явища — глорифікації збройної агресії рф в Україні.
Під глорифікацією мається на увазі прославлення російських військових як героїв, схвалення їхніх дій, виправдовування чи визнання правомірною збройну агресію російської федерації проти України.
В пам’ятці можна знайти поради про те, як протидіяти глорифікації.
Фахівці рекомендують дотримуватися правила 4 запобіжників:
- НЕ використовувати лексику глорифікації у спілкуванні, листуванні, соцмережах, побуті;
- НЕ ставити необдуманих реакцій «вподобати», не залишати коментарів під матеріалами глорифікаторів та не поширювати цю інформацію в соцмережах;
- НЕ поширювати матеріалів із ознаками глорифікації у повідомленнях (навіть приватних);
- НЕ заходити на «територію глорифікаторів».
До слова, щоб протидіяти ворогу в інформаційній сфері СБУ запустили спеціального телеграм-бота «Спали ФСБешника».
Аби передати всю необхідну інформацію потрібно написати повідомлення телеграм-боту та вказати який саме злочин росіяни пропонували вчинити. Також потрібно додати інформацію про контакт, який хотів завербувати, та інші деталі, що допоможуть викрити ворога.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»