У Будинку художника відкрили унікальну виставку. ФОТО
На ній представлено роботи переможців Київського міського фестивалю творчості «Повіримо в себе».
До 25 грудня кияни мають нагоду оглянути в Центральному будинку художника майже 80 робіт учасників фестивалю «Повіримо в себе». Це традиційний міський конкурс для людей з інвалідністю, який покликаний презентувати широкій аудиторії творчі здобутки киян з інвалідністю.
«Ми щороку проводимо виставки наших фіналістів, але на такий широкий загал, у Центральному будинку художника, презентуємо вперше. Усі роботи конкурсантів оцінює професійне журі, і ми хочемо так побудувати роботу, щоб звертати увагу не на нозології, діагноз, а учасники змагалися у творчості — це і є філософією цього Фестивалю», — розповіла Директорка Київського міського центру соціальних служб Ярослава Колобова.
У цьогорічному фестивалі творчості «Повіримо в себе», урочисте підведення підсумків якого відбулося нещодавно у Колонній залі КМДА, взяли участь майже тисячу обдарованих людей з інвалідністю віком від трьох до 74 років. Учасники демонстрували свої таланти у 14 номінаціях, об’єднаних у п’ять творчих напрямів: «Образотворче мистецтво», «Літературна творчість», «Сучасні технології», «Сценічне мистецтво» та «Музичне мистецтво». Роботи юних і дорослих митців якраз і можна побачити на Львівській площі. За кожною роботою — цікава історія. Для творців часто це більше, ніж просто вишивка чи малюнок. Це емоції з якими вони творили і зусилля, які докладали.
Наприклад, історія 15-річної Альони з Солом’янського району, яка підготувала роботу під назвою назву «Подарунок для мами». Дівчині 15 років, вона виховується у багатодітній опікунській родині. Для мами Антоніни, а саме так її називають діти, Альона вишила сіренького котика. «Мамі так він сподобався, що саме цю роботу вона запропонувала надати для конкурсу, і мені дуже приємно, що цю роботу відзначило журі», — розповіла дівчина, — сподіваюся, до наступного року опаную нові техніки вишивки, наприклад, бісером».
До слова, серед членів журі — викладачі київських художніх та спеціалізованих мистецьких шкіл. Вони відзначили, що було чимало цікавих робіт, виконаних на високому мистецькому рівні. Але все-таки були вражені, коли побачили їх «наживо». Наприклад, роботу «Кобзарева сторінка» Олесі Бондарчук.
16-річній дівчині було складно працювати з солоним тістом, але вона створила велике об’ємне полотно, яке зацікавило багатьох. На презентації довкола дівчини зібрався гурт, багатьох цікавило, що ж таке"флаурендеалтинг» і «паперклей».
«Матеріали прості — солоне тісто та різновид пап’є-маше, — сміється дівчина. — Працювати над цією роботою почала влітку, після закінчення 9 класу. За програмою ми вивчали твори Тараса Шевченка два місяці, у мене дуже хороша вчителька української мови та літератури, тож я щиро пройнялася долею Катерини, чимось вона мені перегукнулася з нашим часом.
Я декілька разів була у музеї у Каневі, мені там дуже подобається. Шевченко для мене справді особливий письменник, люблю його творчість. Тому і подумала, що хочу зобразити Катерину. Це було нелегко з багатьох причин. Зокрема, коли працювала з матеріалом, який треба було запікати, були масштабні відключення світла, але я дуже задоволена результатом», — розповідає дівчина.
Вона і минулого року брала участь у фестивалі і зайняла призове місце, але тоді виконувала роботу в іншій техніці. Дівчина дуже активна, а ще — професійна плавчиня, майстер спорту України. І у неї є мрія — виграти Паралімпійські ігри! І з таким підходом до життя, як у неї — це лише питання часу.
До слова, під час презентації учасники не тільки розповідали про свої роботи, а й мали унікальну можливість запалити «Світло миру з Віфлеєму» від представників ГО «Національна Організація «Скаути України». За доброю традицією воно було передано соціальним працівникам мережі Центрів соціальних служб та всім учасникам зустрічі. Вони передаватимуть Світло під час масових заходів для сімей м. Києва, понесуть його додому і це створюватиме спільний ланцюжок добра, миру та затишку, якого зараз не вистачає.
Київський міський центр соціальних служб за участі Київського міського методичного центру закладів культури та навчальних закладів та Національної спілки художників України, за сприяння Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА. Цьогоріч проведення Фестивалю підтримали Міжнародна організація з міграції (МОМ) та Спільнота святого Егідія.
Читайте також: Патронат замість інтернату: у Києві розповіли, як подарувати дитині сімейне тепло.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»