Як вибрати ідеальний смарт-годинник: поради щодо функціональності та стилю
Залишатись на зв’язку та тримати все на контролі – пріоритет багатьох сучасних зайнятих людей.
Встигати займатись спортом та планувати справи буває нелегко, але розумний годинник якраз той гаджет, що полегшить це завдання. Різні покупці очікують від смарт-годинника різного, тому мета покупки теж часто відрізняється. Як вибрати кращий для своїх потреб та що пропонує ринок?
Які смарт-годинники можуть бути за призначенням?
- Для повсякденного використання. Це універсальні моделі з базовими функціями: сповіщення, крокомір, моніторинг сну. Вони мають середній рівень захищеності, базові спортивні програми та універсальний практичний дизайн. Серед таких популярні Apple Watch та Samsung Galaxy Watch.
- Для спорту та фітнесу. Такі моделі орієнтовані на відстеження та підтримку тренувань і контроль здоров’я: вимірювання пульсу, рівня кисню у крові, рівня стресу. Крім того вони добре підтримують GPS та карти. Кращими виробниками серед таких вважаються Garmin, Polar, Fitbit та інші.
- Для контролю здоров’я. Основним завданням таких гаджетів є посилений моніторинг показників здоров'я: тиску, стресу, сатурація, зняття ЕКГ. Такі варіанти часто мають клавішу термінового виклику допомоги та екстрених служб. Вибирайте подібні серед Forever, Withings, Omron HeartGuide тощо.
- Для дітей. Мають в наявності функції GPS-трекінгу, кнопку SOS для виклику допомоги та обмежений доступ до онлайн контенту. Такі моделі повністю дозволяють відстежувати, прослуховувати та контролювати місцезнаходження дитини та її оточення. Популярні серед них: Elari KidPhone та Jet Kid.
- Для екстремальних умов. Ідеальні для екстремального спорту, туризму та походів. Їм притаманна міцність корпусу, тривалий час роботи та наявність сонячних батарей. Датчики простору та GPS карти теж обов’язкові в таких виробах. Пропонуємо розглянути лінійки від Suunto, Amazfit T-Rex та Cassio G-Shock.
- Для професіоналів. Такі годинники виконують специфічні завдання: польоти, пірнання, швидкісні заїзди та інше. Їх купують пілоти, водолази та гонщики. Як приклад: Garmin Marq, Casio Pro Trek та інші. Крім того, до таких належать і тактичні моделі, оснащені більшістю характеристик, що враховуються при екстремальних умовах, мають особливості, зручні для військових.
Як підібрати годинник за стилем та розміром
Враховуйте розмір свого зап’ястя – до нього варто обирати пропорційний розмір корпусу. Для тонкого зап'ястя підходить годинник з діаметром 38-42 мм, а для широкого зап'ястя - краще вибирати 44-50 мм.
Круглий корпус це класика, тому такі моделі ідеально підходять для ділового стилю і загалом більш схожі до звичайного годинника. Квадратні та прямокутні – це дуже сучасно і мінімалістично. Їх використання та інтерфейс найбільш зручний.
Металеві браслети та шкіряні ремінці для ділового стилю, тоді як силікон, пластик та інші штучні матеріали більше використовуються для спортивних моделей, тобто підходять для повсякденного і спортивного образу. Чорні, сріблясті, золоті кольори вважаються класикою, а яскраві – для особливого акценту або ж для спорту (яскравий колір допомагає легко помітити їх та швидко знайти). Багато сучасних смарт-годинників мають можливість змінювати браслет та ремінець, тому колір та стиль можна комбінувати.
Леонід РУДЕНКО