Спільний євроінтеграційний шлях: делегація з Києва перебуває у місті-побратимі Кишиневі
Напередодні 25-річчя встановлення побратимських відносин між Києвом і Кишиневом секретар Київради Володимир Бондаренко зустрівся з віцепримаром міста Іліє Чебаном.
Київ та Кишинів не лише мають спільні виклики, а й перспективи для обміну досвідом і впровадження найкращих рішень.
Як зазначив секретар Київської міськради Володимир Бондаренко, обидва міста проходять спільний євроінтеграційний шлях, і співпраця на рівні муніципалітетів є необхідною для виконання програм руху до членства в Європейському Союзі.
Під час зустрічі обговорили ключові реформи, які наразі активно впроваджують у Кишиневі, зокрема транспортну реформу, розвиток молодіжної політики та міських просторів.
«Маючи спільний євроінтеграційний шлях, сьогодні потрібно об’єднувати зусилля і на рівні муніципалітетів, щоб програма руху до членства в ЄС була виконана. Києву є чим пишатися в цих сферах, і ми готові ділитися досвідом перетворень та консультувати. Також було презентовано напрацювання Києва у сфері цифровізації. Водночас під час зустрічі ми зацікавились досвідом Кишинева у сфері молодіжної політики, яка демонструє значні досягнення. Зокрема, бюджет столиці Молдови на реалізацію програм для молоді збільшено у 30 разів. Це стало однією з тем для обговорення, оскільки Київ прагне перейняти ефективні практики для подальшого розвитку своїх молодіжних ініціатив», — зазначив Володимир Бондаренко.
Він підкреслив, що від початку повномасштабного вторгнення Молдова прийняла 1,4 млн українців.
Зокрема, в Кишиневі було розгорнуто центр для переселенців. Загалом близько 120 тисяч наших співгромадян залишились у дружній країні, зокрема й у її столиці, тож додатково було обговорено потреби та інтеграцію українців у Кишиневі.
Володимир Бондаренко переконаний, що співпраця між нашими містами зараз активізується і буде позитивною для обох сторін, оскільки ми маємо спільну перспективу руху до європейської спільноти
Читайте також за темою:
«Київрада затвердила Програму посилення інституційної спроможності місцевого самоврядування та залучення громади до прийняття рішень».
Затверджена на 2025-2027 роки програма дасть змогу створити ефективні механізми взаємодії між владою та громадою.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»