Парк «Кримський» та вулиця Героїв Енергетиків: у Києві нові назви отримали 12 об’єктів
Київ рішуче продовжує українізацію топонімів — перейменували ще 10 міських об’єктів. Двом скверам, які не мали назви — присвоїли імена полеглих Героїв.
12 грудня на пленарному засіданні Київради депутати більшістю голосів ухвалили рішення про зміну назв ще 12 об’єктів міського підпорядкування. Сім із них були перейменовані в рамках процесу дерусифікації та декомунізації, п’ять — на загальних підставах.
«Довгий час країна-агресор нав’язувала Україні чужі ідеологічні символи, які деформували нашу національну свідомість. Зараз, разом із киянами, ми працюємо над відновленням справедливості та звільненням міста від назв, пов’язаних із російським минулим. Столиця має залишитися простором нашої історії та культури, без згадки про радянські та імперські наративи. Натомість міські об’єкти отримують назви на честь видатних діячів України та Захисників, які боролися за нашу незалежність», — зауважив заступник міського голови — секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко .
Як наголосила депутатка Київради (фракція УДАР), голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха у розмові з журналіскою нашого видання, цей крок, спрямований на звільнення столиці від спадщини радянського та імперського минулого, відновлення історичної справедливості та вшанування полеглих Героїв сучасної російсько-української війни.
«Ще п’ять топонімічних об’єктів Києва носитимуть імена полеглих Героїв — дві вулиці і провулок та два сквери. Вшановувати пам’ять тих, хто віддав життя за свободу і незалежність нашої держави важливо для усіх нас сьогодні та для наступних поколінь, — підкреслила депутатка. — У Подільському районі з’явився сквер полеглого Героя Сергія Васильчука, у Солом’янському районі скверу присвоєно ім’я Захисника Андрія Жованика».
При перейменуванні вулиць цього разу вдалося врахувати і гендерний аспект. Як зауважила голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій, існує певний дисбаланс в назвах вулиць.
«Вулиці, провулки, бульвари та проспекти Києва переважно носять чоловічі імена. Приємно, що на мапі столиці з’явилося ще два жіночих імені. Тепер у нас є вулиця Наталії Кобринської — письменниці, видавчині, громадської діячки і засновниці українського жіночого руху; та Соні Делоне — однієї з найвпливовіших художниць ХХ століття, першої жінки-українки, чиї роботи за життя виставили в Луврі.
І ще дуже очікуване рішення — це перейменування парку «Таращанець» — на парк «Кримський». Разом з сусідніми вулицями — Севастопольською, Ялтинскою, Геннадія Афанасьєва та Ісмаїла Гаспринського у столиці сформувався свого роду кримський топонімічний ансамбль. Такі рішення — частина нашої боротьби та зміцнення національної ідентичності», — підсумувала Вікторія Муха.
У столиці змінено назви наступних міських об’єктів.
Солом’янський район:
вулиця Пржевальського — вулиця Андрія Норова;
скверу в межах вулиць Солом’янської, Григорія Кочура та Андрія Головка присвоєно ім’я Андрія Жованика.
Шевченківський район:
вулиця Лермонтовська — вулиця Володимира Турця.
Деснянський район:
вулиця Ушицька — вулиця Дмитра Захарчука;
вулиця Електротехнічна — вулиця Героїв Енергетиків;
вулиця Пушкіна — вулиця Соні Делоне.
Дарницький район:
вулиця Крилова — вулиця Наталії Кобринської;
парк «Таращанець» — парк «Кримський».
Подільський район:
скверу на вулиці Мостицькій присвоєно ім’я Сергія Васильчука.
Святошинський район:
вулиця Мельниченка — вулиця Тараса Бульби-Боровця;
вулиця Олександра Блока — вулиця Майка Йогансена.
Голосіївський район:
провулку, що пролягає між вулицею Васильківською та вулицею Юлії Здановської присвоєно ім’я Любомира Бордуна.
Також читайте на «Вечірньому Києві» найсвіжіші новини із засідання Київради:
- Інвестиції у культуру: музей авіації Антонова отримає гроші від міста на утримання.
- Київрада виділила кошти на безкоштовне харчування дітей в початкових класах
Сніжана БОЖОК, фото Борис КОРПУСЕНКО «Вечірній Київ»