У Київтеплоенерго розповіли, як нараховують за опалення й що робитимуть з боржниками
У Київтеплоенерго підтвердили, що вартість 1 Гкал теплової енергії залишається незмінною в опалювальному сезоні 2024-2025. Вона, як і раніше, дорівнює 1654 гривні 41копійка.
Підкреслюється, що тариф на тепло не змінювався вже шість років, тому для сталої роботи підприємства вкрай необхідні вчасні розрахунки споживачів за тепло.
За словами керівника СП Енергозбут КП «Київтеплоенерго» Костянтина Лопатіна, із здорожчанням електроенергії, палива, витратних матеріалів та запчастин, витрат на ремонти пошкодженого російськими обстрілами енергооб’єктів, чинний нині тариф на тепло не покриває витрат тепловиків столиці. Він мав би бути принаймні на 50 відсотків вищим. Тому питання до споживачів щодо своєчасних розрахунків дуже актуальне.
Як погода впливає на оплату за тепло
Наразі Київтеплоенерго обслуговує майже 10 тисяч багатоквартирних будинків столиці, серед яких 90 відсотків обладнані будинковими вузлами обліку спожитої теплової енергії. Нарахування для таких будинків проводиться за кількістю поданих/спожитих калорій теплової енергії, які корелюються відповідно до погоди — температури повітря.
«У листопаді 2024 року середня температура повітря в Києві за даними Центральної геофізичної обсерваторії становила +0,7С, що значно холодніше порівняно з тогорічною температурою у листопаді (+4С). Тому нині середня оплата за опалення по місту з урахуванням погодних факторів може скласти 24,35 гривні за квадратний метр опалювальної площі. Торік було майже 23 грн», — сказав представник «Київтеплоенерго».
Як економити на опаленні
Костянтин Лопатін навів приклад, коли минулого місяця типова двокімнатна квартира 50,2 м2 на вул. Рене Декарта, 6-а у листопаді спожила 0,75 Гкал. Сума до сплати склала 1240,8 гривні.
«Будинки ж, які взяли участь у міських програмах енергоефективності та енергонезалежності, у листопаді заощадили на опаленні до 30%. Абсолютним лідером із економії в цьому місяці стали квартири у будинку на просп. Воскресенському, 13/2. Економія склала 43%, вартість опалення квадратного метра — 13,8 грн. На вул. Академіка Заболотного, 24 мешканці заощадили близько 36%, опалення квадратного метра тут склало 15,5 грн», — повідомив Лопатін.
Як нараховується плата за тепло в різних будинках
Керівник СП «Енергозбут» нагадав, як відбуваються нарахування за тепло та гарячу воду в інших категоріях будинків та як уникають «захмарних сум» у платіжках.
Для цього використовують Методику нарахувань. У багатоповерхівках, обладнаних будинковим лічильником тепла та квартирними лічильниками, клієнти сплачують за спожите тепло відповідно до показань своїх лічильників та обсяг на загальнобудинкові потреби.
Мешканці без квартирних лічильників сплачують різницю між показаннями будинкового лічильника, витратами на загальнобудинкові потреби та сумарними показаннями усіх індивідуальних лічильників, розподілену пропорційно опалювальній площі квартири.
Для квартир без лічильників встановлюється граничний розмір нарахувань — «максимальна частка», що убезпечує клієнта від аномально високих нарахувань. Це максимально можливий обсяг споживання тепла, що необхідний для обігріву даного помешкання.
Для багатоповерхівок без будинкового лічильника тепла вартість опалення розраховується на основі теплового навантаження будинку з урахуванням фактичної кількості годин постачання теплової енергії та середньомісячної температури зовнішнього повітря.
Лопатін порадив слідкувати за енерговитратами свого будинку за допомогою ресурсу teplo.org.ua, на якому також докладно можна ознайомитися з міськими програмами з фінансування енергомодернізації будинків будь-якої форми власності, а також умовами співфінансування з містом.
У Києві 160 тисяч божників: що з ними робити
Щодо боргів киян, то за словами представника «Київтеплоенерго», містяни накопичили понад 7 мільярдів гривень боргів за теплоенергію.
«З 1 мільйона 100 тисяч абонентів борги мають 160 тисяч споживачів. За листопад понад 90 тисяч боржників отримали штрафні санкції (пеню), які вони зобов’язані сплатити. У судах столиці нині розглядається 70 справ проти злісних боржників. Зауважу, що пеня не накладається на споживачів-боржників, які надали підтвердження щодо невиплати їм заробітної плати з місця роботи або неотримання виплат від держави», — сказав Костянтин Лопатін.
Він уточнив, що, на жаль, серед злісних боржників — переважно люди, які володіють елітною нерухомістю.
Він порадив реструктуризувати борги, звернувшись у Центр комунального сервісу та вибрати там зручні параметри сплати боргу.
Читайте також: «Багатоповерхівка в Дніпровському районі отримала відзнаку „Енергостійкий будинок Києва“».
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»