У комунальних лікарнях столиці працюють 14 травмпунктів: адреси
Дотримання простих правил безпеки може вберегти від травмувань через ожеледицю.
У такі дні, як сьогодні, коли дощ переходить у сніг, а під ногами ожеледиця, слід не поспішати, обходити металеві кришки люків, триматися подалі від краю проїжджої частини, обережно переходити дорогу навіть тротуаром. Дотримання простих правил безпеки може вберегти від травмувань через ожеледицю.
«І головне: якщо ви впали і через деякий час відчули головний біль, нудоту, якщо утворився набряк у місці забою, складно поворухнути травмованою рукою чи ступати на ногу, терміново зверніться до травмпункту.
Це особливо важливо, коли йдеться про дитину або людину старшого віку. Лише фахівець може визначити справжній рівень ушкодження, направити, в разі потреби, на обстеження та призначити адекватне лікування або відновлювальну терапію. Бережіть себе та своїх близьких!» — закликала директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.
Поради пішоходам:
- ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте і трохи зігніть у колінах, ступайте на всю підошву;
- не тримайте руки в кишенях — це збільшує можливість не тільки падіння, але і важких травм, особливо переломів і струсів мозку. Розмахуйте руками в такт ходьби — так краще тримати рівновагу;
- при порушенні рівноваги під час ходьби в ожеледицю — спробуйте швидко присісти, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах;
- будьте уважні й на тротуарі — автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати;
- враховуйте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується у 4-5 разів.
Адреси травматологічних пунктів
Разом з тим у Департаменті нагадують, що триває сезон грипу та ГРВІ
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»