Від початку повномасштабної війни Україна втратила 43 тисячі воїнів: Зеленський повідомив втрати рф та України
За словами Глави держави, рф втратила на полях боїв убитими 198 тисяч військових, а також має понад 550 тисяч поранених, всього втрати ворогів перевищують 750 тисяч, за Україну полягло 43 тисячі захисників.
Президент України Володимир Зеленський у телеграм-каналі повідомив коротко про підсумки візиту до Парижу, де він мав 35-хвилинну зустріч з президентами Франції та новообраним президентом США.
«Я сказав, що нам потрібен справедливий і сильний мир, який росіяни не зруйнують за кілька років, як вони це вже робили. Це зрозуміло не тільки для нашої країни й регіону. Ми бачимо, як зараз Росія намагається підкорити Грузію після кількох війн проти цієї країни. Росія досі не відпускає Молдову. Зараз росіяни втікають із Сирії, але це не значить, що вони не спробують знов сіяти смерть там. Російська військова присутність є навіть в Африці, і саме з метою дестабілізації», — зазначив глобальний вплив руйнівної політики рф у світі Зеленський.
Київ хоче говорити передусім про дієві гарантії миру.
«Українці більше за всіх хочуть миру. Росія принесла війну на нашу землю. І саме Росія більше за всіх хоче зірвати можливість миру», — заявив Президент України.
Він також навів нновлені дані про російські втрати перевищують 750 тисяч їхніх людей. Це 198 тисяч убитих росіян та більш як 550 тисяч поранених.
Українці ціною своїх життів захищають свій дім, і кожне життя наших воїнів і наших цивільних цінне для нас.
«Від початку повномасштабної війни Україна втратила 43 тисячі воїнів, які загинули на полі бою. 370 тисяч випадків надання допомоги пораненим, і це з урахуванням, що в нашій армії приблизно 50 відсотків поранених повертаються у стрій, і фіксуються всі поранення, зокрема легкі й повторні», — повідомив Верховний головнокомандувач.
За його словами, одна з ключових відмінностей між російською армією й Силами оборони України — це рівень розвитку фронтової медицини, який у нашій армії значно вищий.
«Із вересня цього року Росія втрачає на полі бою людей у співвідношенні 5 і навіть 6 проти 1 у нас. Так вони хочуть захопити більше землі, перш ніж тиск світу на них може посилитись до нестерпного», — уточнив президент.
Окрім того, тисячі людей, військових та цивільних — знаходяться у полоні ще з 2014-го, коли почалась окупація.
За час від 24 лютого 2022 року нам уже вдалося повернути з Росії 3935 наших людей: 3767 воїнів та 168 цивільних.
«Ми повинні повернути всіх, і це ще значна робота. І ми повинні встановити правду про всіх безвісти зниклих наших людей», — заявив Зеленський.
Він нагадав і про депортованих Росією з української землі дітей: росіяни самі говорять, що таких украдених дітей сотні тисяч, і Росія розпорошує їх по своїй території. Повертати їх — найскладніше. На окупованій території України залишаються щонайменше кілька мільйонів людей.
Ось чому Україна наполягає на гарантіях припинення вогню.
«Це не закінчити просто папірцем і кількома підписами. А припинений вогонь без гарантій може бути розпалений знову в будь-який момент, як путін це вже робив. Щоб гарантувати, що втрат українців і українок більше не буде, треба гарантувати надійність миру й не заплющувати очі на окупацію», — пояснив позицію держави президент.
На його думку, путін «хворий на війні».
«Він почав свою кар’єру жорстокою війною проти Чечні та постійно розпалює інші війни. Його можна зупинити тільки силою, силою лідерів світу, які можуть стати лідерами миру. Розраховуємо на Америку та увесь світ для зупинки Путіна. Єдине, чого він боїться, — це Америка та єдність світу», — звернувся до цивілізованого світу Зеленський.
Війна не має бути безкінечною, тільки мир має бути постійним та надійним.
«Вечірній Київ» писав про те, що Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський в інтерв’ю англійській The Guardian розповів у серпні 2024-го року про те, що втрати кремля «втричі» перевищують втрати України, а на деяких напрямках — «навіть більше». Водночас головком відмовився уточнювати втрати України, оскільки «це чутлива тема, яку може використати москва.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»