Київ збільшив фінансування програми «Турбота. Назустріч киянам»: про які суми йдеться і хто може розраховувати на допомогу
Депутати Київради підтримали зміни до міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам», якими збільшили фінансування на наступний рік на 760 млн грн.
Як розповіла заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень та відповідальна з питань безбар’єрності в Києві Марина Хонда, лише станом на 1 жовтня цього року звернулися понад 90 тисяч громадян, які потребують матеріальної допомоги.
«Це малозабезпечені кияни та ВПО, а також люди, які опинились у складних життєвих обставинах. На жаль, ця кількість зростає: станом на вересень таких звернень було 83 тисячі. Тож завдяки збільшенню фінансування програми ми зможемо охопити більше людей, які потребують підтримки. Зокрема, це стосується послуг супроводу під час інклюзивного навчання, денного догляду дітей з інвалідністю та паліативного догляду», — зазначила Марина Хонда.
Загалом фінансування програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2025–2027 роки збільшили на 2,4 млрд грн.
І це ще не межа, як зазначила у своєму коментарі журналістці «Вечірнього Києва» членкиня Постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, депутатка Київради (фракція «УДАР»), директорка Департаменту суспільних комунікацій Мирослава Смірнова.
«Бюджет на 2025-ий рік ми ухвалили, але ж розуміємо, що ми ще не бачили всієї суми, яка в нас буде. Ми ще не бачимо вхідних залишків. Навіть, порівнюючи з минулим роком, ми закладали ту суму, яку могли на Програму „Захисник Києва“, а потім протягом року дофінансовували цю програму, як і Програму „Турбота. Назустріч киянам“. Тому надалі, я впевнена, що основні наші міські цільові програми ми будемо дофінансовувати, допомагати нашим захисникам, а також ВПО, людям з інвалідністю і тим категоріям, які потребують нашої підтримки», — наголосила депутатка.
Директор Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА Руслан Світлий, який презентував у Київраді проєкт рішення даної програми, деталізував журналістці «Вечірнього Києва», на виконання яких саме заходів збільшать обсяг фінансових ресурсів.
«Сьогодні депутати проголосували за зміни міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2022-2024 роки та на 2025-2027 роки.
Отож, на 2024 рік ми додаємо кошти, по-перше, на щомісячну матеріальну допомогу громадянам, яким надано звання «Почесний громадянин міста Києва», по-друге, на забезпечення виплати-компенсації на харчування дітей пільгових категорій. А в нас їх дуже багато у Києві. І ми додаємо ці кошти для того, щоб повністю забезпечити потреби всіх районів і всіх шкіл та садочків. По-третє, ми дофінансовуємо стоматологічні послуги для ветеранів війни. Це компенсація клінікам. 255 ветеранів ще зможуть отримати якісні стоматологічні послуги».
Що стосується змін до програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2025-2027 роки, то за словами Руслана Світлого, бюджет збільшили на третину з надання одноразової матеріальної допомоги людям, які опинилися в складних життєвих обставинах та людям, які постраждали від обстрілів у Києві.
«Тим киянам, чиє житло зазнало руйнувань під час ракетних та дронових атак, Київ виділяє з цієї ж програми по 10 тисяч гривень.
Також ми додаємо кошти на соціальні послуги — це догляд за дітьми з інвалідністю, соціальне таксі. паліативний догляд. Є у цьому рішенні і наступне доповнення — це заходи з підтримки внутрішньо переміщених осіб, що постраждали внаслідок збройної агресії рф у розв’язанні їх негайних проблем, сприянні їхньої адаптації та інтеграції на новому місці проживання в межах територіальної громади Києва. Це підтримка через наш інтеграційний хаб, який ми плануємо відкрити для ВПО вже в першій половині наступного року», — підсумував Руслан Світлий.
Також читайте: Київ затвердив бюджет столиці на 2025 рік із доходом понад 91 млрд грн: як розподілили кошти.
Сніжана БОЖОК, фото Борис КОРПУСЕНКО «Вечірній Київ»