На хвилі творчості: у столиці демонструють виставку артстудії «13 ПОВЕРХ»
Артпроєкт презентує творчість художників, які ще у 2010-х перетворили технічний поверх багатоповерхівки на живий мистецький простір з майстернями та виставковими залами.
Нещодавно у малій залі галереї Imagine Point розпочався новий мистецький проєкт, організований артстудією Олексія Малих «13 ПОВЕРХ». В експозиції представлені роботи відомих сучасних митців та їхніх учнів, зокрема: Наталії Колесник, Марини Борщевської, Марини Афанасьєвої, Галини Морар, Оксани Желнової, Ксенії Данилевської, Володимира Данилевського та Івана Данилевського.
Куратори проєкту розповідають, що локація «13 ПОВЕРХ» має свою унікальну історію, що розпочалася 14 років тому, коли митці заселилися на 13-й технічний поверх 12-поверхового будинку на Проспекті Науки в Голосіївському районі. Орендуючи приміщення для майстерень, вони почали організовувати виставки, і до початку пандемії коронавірусу там відбулося близько тридцяти виставок та декілька благодійних акцій.
Таким чином у майстерні Олексія Малих сформувалася студія сучасного мистецтва.
«Художник-педагог за освітою, Олексій, маючи великий досвід викладання, розробив власну програму навчання сучасному живопису. Ця програма розрахована на дорослих, які взагалі ніколи не малювали, але сталося так, що до артшколи потягнулися учні із різним рівнем підготовки, різні за віком і за професією», — зазначили в галереї.
Основна мета програми, за словами Олексія Малих, полягає не стільки в академічній підготовці, скільки у вмінні опанувати мову сучасного мистецтва, знайти в ній свої власні засоби виразності, свої висловлювання та сформувати свій унікальний стиль.
А попри те, що базовий курс триває у середньому чотири місяці, багато хто з учнів продовжує удосконалювати свою майстерність, розкриваючи в собі нові грані творчості.
Деякі з них обрали для себе шлях художників і експонують свої роботи у галереях, беручи участь в різних артпроєктах. Цікаво, що трапляються випадки навчання всією родиною, як це сталося з Іваном Данилевським та його дітьми Володимиром та Ксенією.
«Мотивації до навчання сучасному живопису зазвичай бувають різними: хтось, як Оксана Желнова, з дитинства просто любив малювати, а в дорослому віці відчув потребу реалізувати дитяче захоплення. Хтось, як Марина Афанасьєва чи Галина Морар, колись вже навчався у художніх студіях. Марина Борщевська вже мала професійну освіту і власний стиль, проте вирішила спробувати щось нове. Іван, Ксенія та Володимир Данилевські знайшли для себе справу, яка ще більше об’єднує їх сім’ю, але цілком імовірно, що вона стане чимось більшим, ніж захоплення», — стверджують куратори виставки.
На їхню думку, шлях Наталії Колесник — це приклад того, як, почавши малювати вже у дорослому віці, можна стати цікавим художником.
Роботи представлені в експозиції є надзвичайно різними.
Олексій Малих вважає, що це свідчить не лише про успіхи його учнів у навчанні, але й про те, що вони не наслідують творчу манеру свого вчителя, а шукають свій власний, індивідуальний мистецький почерк.
Також учасники артпроєкту переконані, що заняття живописом рятують від трагічних реалій сьогодення.Наприклад, одна з учасниць виставки — Галина Морар проводить уроки арттерапії для поранених військових та дружин полеглих героїв.А її колега, Марина Борщевська проводить майстер-класи з живопису як естетичну терапію.
Учнів артшколи об’єднує те, що мистецтво стало невіддільною частиною їхнього життя, адже, як сказав Олексій Малих, «Якщо у тебе потрапила бацила мистецтва, і ти захворів, то це назавжди».
Виставка «13 ПОВЕРХ. АРТСТУДІЯ ОЛЕКСІЯ МАЛИХ»
Коли: до 11 січня, середа-субота: 12:00-19:00
Де: Голосіївський проспект, 86/1,
Вхід вільний.
До теми: Тепле мистецтво: у Києві триває виставка художнього текстилю.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»