Посол Іспанії виступив з лекцією перед слухачками Київської академії жіночого лідерства. ФОТО
Йшлося про успішні кейси Мадриду щодо забезпечення гендерної рівності та захисту жінок від домашнього насильства.
Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу зустрівся у столичний мерії зі слухачками Київської академії жіночого лідерства. Дипломат у межах кампанії «16 днів проти насильства» провів гостьову лекцію та відповів на запитання. До речі, посол Іспанії став першим чоловіком, який прочитав лекцію для слухачок Академії.
Заступниця голови КМДА Марина Хонда подякувала пану Рікардо Лопес-Аранда Хагу за візит і зауважила, що Іспанія — одна з передових країн Європи щодо гендерної рівності та захисту жінок від домашнього насильства. За її словами, дуже важливо, що жіноче лідерство підтримують не лише жінки, а й чоловіки.
«Досвід Іспанії дуже показовий і буде корисним для України. Мадрид займає одні з перших позицій в Європі щодо участі жінок в органах влади і це вражає. В Іспанії було створене Міністерство рівності та Інститут жінок. Також ця країна має успішні кейси у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
Зокрема, щодо надання жінкам інформації про минуле їхніх обранців, а саме: чи були вони фігурантами справ про домашнє насильство. Такий реєстр діє в Іспанії з 2022 року. У такий спосіб жінок намагаються захистити від аб’юзивних відносин. Це дуже серйозний показник відповідальності влади перед жінками та родинами», — наголосила Марина Хонда.
Посол Іспанії поділився досвідом своєї країни щодо забезпечення гендерної рівності, протидії домашньому насильству та розповів про законодавство своєї країни у цій сфері.
» В уряді Іспанії велику кількість посад займають саме жінки. Ми приділяємо велику увагу питанням гендерної рівності, тому що цього вимагає наше суспільство. Ми ще не дійшли до кінцевого бажаного результату, але ми на правильному шляху», — сказав Рікардо Лопес-Аранда Хагу.
Він розповів, що в Іспанії розробили законопроєкт про рівне представництво у політиці та бізнесі. Документ вимагатиме, щоб жінки становили 40% у керівництві будь-якої компанії з понад 250 працівниками та річним оборотом 50 мільйонів євро. Також закон вимагатиме від партій пропонувати рівну кількість кандидатів чоловіків і жінок під час виборів.
Своєю чергою Марина Хонда розповіла пану послу, що Київ вже понад 5 років розбудовує систему протидії та запобігання домашньому насильству. Заступниця голови КМДА запросила іспанського дипломата відвідати столичний центр гендерної рівності, запобігання та протидії насильству та його структурні підрозділи. Вона подякувала пану послу за змістовну та мотиваційну лекцію, а також за допомогу й підтримку Іспанії нашої держави у боротьби з російською агресією.
Читайте також:
«У Києві стартувала осіння сесія „Академії жіночого лідерства“: які особливості нового сезону».
Олександр ГАЛУХ, Борис КОРПУСЕНКО (фото), «Вечірній Київ»