Зміни до Податкового кодексу України — це збільшення зарплат військовим: цифри
З 1 грудня набувають чинності зміни до Податкового кодексу. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, куди підуть кошти від підвищених податків.
За словами Шмигаля, за рахунок підвищення в поточному році держава додатково акумулює 8 млрд грн, а наступного року — 140 млрд грн.
«Усі ці кошти без виключення спрямуємо на фінансування зарплат захисникам і захисницям України. Саме завдяки внутрішньому фінансовому ресурсу України забезпечуються виплати нашим воїнам. Загалом у 2025 році витратимо на оборону 2,23 трлн грн, з яких 1,16 трлн грн — це грошове забезпечення військовослужбовців», — пояснив Денис Шмигаль.
Він наголосив, що таким чином усі українці, які сплачують військовий збір, допомагають воїнам і роблять важливий внесок у нашу стійкість та наближення справедливого миру.
За даними Мінфіну, в цілому на фінансування безпеки та оборони у 2025 році передбачено на 47,6 млрд грн більше, ніж у 2024 — майже 2,23 трлн грн, що становить 26,3% ВВП.
Мінфін також повідомив, що видатки на озброєння та військову техніку зростуть на 34,1 млрд грн і становлять 739 млрд грн. Це дозволить закупити сучасні системи озброєння та оновити техніку.
На закупівлю безпілотників (БПЛА) виділено на 3,6 млрд грн більше — 46,9 млрд грн. Це забезпечить армію сучасними розвідувальними та ударними системами для посилення позицій на фронті.
«Водночас усі невійськові видатки бюджету, такі як соціальні виплати, підтримка економіки, зарплати вчителів і лікарів, фінансуються за рахунок міжнародної допомоги», — йдеться в інформації Міністерства фінансів.
Нагадаємо, що закон про підвищення податків передбачає збільшення військового збору, впровадження його для ФОПів, а також низку інших податкових навантажень для бізнесу, які за оцінками фахівців мають принести 137 млрд грн у 2025 році.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»