Теплі зв’язки: у столичному музеї Шевченка відкрився інтерактивний простір з м’якими артоб’єктами
Проєкт спрямований на відновлення та емоційну підтримку мешканців та гостей міста.
В атріумі Національного музею Тараса Шевченка запрацював інтерактивний простір «Теплі зв’язки». Це мистецький проєкт, присвячений темам безпеки, емоційної рівноваги та людяності у кризові часи.
Відвідувачі можуть дослідити інсталяції, які дарують відчуття затишку та тепла; побачити ілюстровані історії людей, які пережили окупацію або втратили близьких після повномасштабного вторгнення; зануритися у простір м’яких артоб’єктів, велетенської ковдри чи шуби з іграшок.
«Це місце, де можна знайти трішечки тепла та відчути спокій. Адже у ньому ми зібрали серію інсталяцій та мистецьких об’єктів, які досліджують тему психосоціальної підтримки та внутрішнього відновлення в моменти кризи», — зазначають організатори.
Відвідувачам пропонують дослідити мистецький простір емоційного комфорту, де можна усамітнитися або взаємодіяти. Атріум музею став умовою «халабудою», який об’єднує різні ідеї.
Текстильні об’єкти Лесі Патоки запрошують до взаємодії. Для передачі емоцій, тепла і безпеки мисткиня використала різноманітні кольори, форми та текстури. Особливе місце займають «Хутряники», натхнені формою фізаліса. Вони створені як простір для схованки, затишку і тиші. Великі ковдри та іграшкові об’єкти втілюють ідею захисту, комфорту та родинного тепла.
Просторова інсталяція Василини Буряник «Повітроплавність» пропонує усамітнення серед натовпу. головною ідеєю було залучити глядача не лише як спостерігача, а і як користувача, який взаємодіє та вибудовує стосунки з об’єктами. Всередині інсталяції можна зануритися у спогади дитинства, уявити себе пасажиром «повітроплаву», відчути безпеку.
Малюнки Олександра Грехова знайомлять з історіями українців, які постраждали від війни, але отримали підтримку. Це шість розповідей людей, життя яких назавжди змінила війна. Кожна ілюстрація відображає їхній досвід — втрати, пошук безпеки, подолання страху і намагання знайти опору для нового початку. Герої цих історій були змушені полишити свою домівку, пережили ампутацію чи загибель друзів.
Вже цими вихідними у просторі розпочнеться серія майстер-класів, що допоможуть краще пізнати себе через творчість. Події відбуватимуться для дітей та дорослих щовихідних.
30 листопада о 14:00 Майстер-клас із виготовлення поробки з дерева «Петриківські розписи на шкатулці». На заняття ви зможете дізнатися більше про історію петриківського розпису та створити власну деревʼяну шкатулку з ним.
1 грудня о 14:00 Арттерапія «Майстерня Внутрішньої сили». Разом із психологами ви зможете працювати з емоціями, розслабитися та вирушити на пошуки внутрішніх опор через артпрактики. З гостями працюватимуть психологині Благодійного фонду «Право на захист» — Світлана Мелащенко та Ірина Ростовікова.
Тривалість майстер-класів 2 години. Кількість учасників на всі події обмежена. Участь безоплатна, проте за попередньою реєстрацією.
Простір створений агенцією та ГО Port of Culture за підтримки Українського Консорціуму із Захисту, ініціативи Save the Children, Данської ради у справах біженців (DRC) та БФ «Право на захист». Він відкрився в рамках проєкту гуманітарної допомоги, який реалізується завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
Простір «Теплі зв’язки»
Коли: з 30 листопада до 15 грудня, середа-неділя з 10:00 до 18:00
Де: Національний музей Тараса Шевченка, бульвар Тараса Шевченка, 12
Вхід вільний
Нагадаємо, з 1 грудня у Великій лаврській дзвіниці запрацює резиденція Святого Миколая. Святкова локація буде відкрита по 25 грудня включно, щосуботи та щонеділі.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»