На Київщині працює 98 ветеранських бізнесів, створених за підтримки держави
Вони започатковані завдяки програмі «Гранти для ветеранів та членів їх сімей»
На Київщині проживає 80 276 ветеранів війни та членів сімей загиблих, із них ветеранів зі статусом УБД — 53 689 осіб. Як наголосив начальник Київської ОВА Руслан Кравченко, забезпечення ветеранів та ветеранок роботою або допомога у відкритті власної справи — пріоритет для Київської області.
Так, в регіоні вже працює 98 ветеранських бізнесів, започаткованих завдяки програмі «Гранти для ветеранів та членів їх сімей». Ветерани-підприємці розробляють онлайн сервіси зі створення чат-ботів, надають послуги з монтажу сонячних електростанцій, створюють теплиці, вирощують зелень, відкривають кафе та освітні заклади.
«Станом на сьогодні, в базі служби зайнятості наявні понад 2600 вакансій для ветеранів, тому ми активно розробляємо механізми працевлаштування ветеранів та ветеранок та готові за потреби забезпечувати супровід від підприємців і влади на всіх етапах», — пояснив Руслан Кравченко.
Крім того, на Київщині будуть створені 8 освітніх ветеранських просторів для проведення курсів перекваліфікації для ветеранів війни. Такі простори відкриються на базі закладів професійно-технічної освіти та пропонуватимуть менторські програми для ветеранів війни та членів їхніх родин, зокрема, з навчання написання грантів та сприяння працевлаштуванню або перекваліфікації.
Важливо, що для підсилення можливості участі бізнесу у програмі «Доступні кредити 5-7-9%» в Київській області реалізовується спільний проєкт з Фондом розвитку підприємництва — «Додаткове відшкодування частини відсотків до рівня 0% річних суб’єктам мікро-, малого та середнього підприємництва».
Зокрема включено до критеріїв рейтингового відбору суб’єктів ММСП, які працевлаштували учасників бойових дій. Це стане більшим стимулом працевлаштування ветеранів війни. Завдяки таким нововведенням вже працевлаштовано близько 30 учасників бойових дій.
Нещодавно Український ветеранський фонд провів опитування понад тисячі ветеранів та ветеранок, аби виокремити їх основні проблеми та виклики. Так, на тлі проблем із працевлаштуванням дедалі більше захисників та захисниць прагнуть створювати власний бізнес — про це зазначили 68,8% опитаних.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»