У Києві виявили рідкісну комаху
Червонокнижну комаху помітили у Голосіївському лісі.
У рамках моніторингових досліджень співробітниками національного природного парку «Голосіївський» вперше зафіксували Льодовичника Вествуда (Boreus westwoodi). Цей рідкісний вид комах занесений до Червоної книги України. Про це повідомили у НПП «Голосіївський».
«Ці крихітні (2–7 мм), темнозабарвлені та блискучі комахи вражають своєю здатністю до життя в холодну пору року. Вони активні з пізньої осені до ранньої весни й під час відлиг часто утворюють скупчення на снігу. Це не просто адаптація до холоду — така поведінка захищає їх від хижаків і сприяє розселенню, адже на гладкій поверхні снігу ці безкрилі комахи можуть рухатися стрибками до 1,2 м за хвилину», — розповіли співробітники нацпарку.
Личинки льодовичника розвиваються у ґрунті серед мохів, живлячись їхніми ризоїдами, а також залишками дрібних безхребетних. Дорослі особини (імаго) з’являються восени, ще до того, як земля вкривається снігом.
Співробітники нацпарку парку також зазначають, що у Голосіївському лісі збереглися умови, які дозволяють існувати такому рідкісному та вибагливому виду, що свідчить про важливість захищати природне середовище та підтримувати його цілісність для збереження унікального біорізноманіття.
Читайте також:
«У Голосієві виявили „бірюзові“ і „білі“ дуби. ФОТО».
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»