У Києві відкрили меморіальну дошку Герою України Олегу Тарахкалу
15 років Тарахкал працював на митниці, проте, коли виникла необхідність, то пішов захищати свою країну.
Днями на фасаді будівлі Київської митниці встановили меморіальну дошку та увіковічили памʼять про Героя України, кавалера ордену «За мужність» ІІІ ступеню, митника Київської митниці Олега Тарахкала, який загинув у 2022 році за свободу та територіальну цілісність України. Про це повідомили в пресслужбі Київської митниці.
На відкриття прийшло багато людей: друзі, колеги, побратими, командири, родина, однокласники, і кожен знайшов тепле слово, згадуючи Олега, згадав якусь рису його характеру, а ті, хто з ним пройшов АТО/ООС і оборону «пекельного» 32 блокпосту на Луганщині та початок повномасштабного вторгнення, всі як один відзначали професіоналізм у військовій справі.
«Слухаючи побратимів воїна, я немов роман читав, але про одну людину. Багатогранну, віддану родині, державі, з чіткою життєвою позицією, наполегливу у справах, чесну та порядну — Олега Тарахкала», — розповів начальник Київської митниці Сергій Сілюк.
А Олег Тарахкал був справді легендарною особистістю. У 2014 пішов на війну добровольцем. Мав поранення. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
У 2022 міг цілком виїхати з України — у нього була довічна група інвалідності та осколок під серцем. Проте з перших днів повномасштабного вторгнення він пішов до війська добровольцем.
Сергій Сілюк зауважив, що з початку повномасштабного вторгнення найвищої державної нагороди України — звання «Герой України» (дані за 2022-2023 роки) удостоєні 338 осіб. З них 190 — посмертно. Серед них і Олег Леонідович Тарахкало, митник з пʼятнадцятирічним стажем, кадровий офіцер та передусім великий патріот України.
«Вічна шана загиблому Герою, співчуття родині та низький уклін його батькам, Леоніду Михайловичу та Людмилі Миколаївні, за такого сина», — наголосив Сілюк.
Читайте також:
- Пілоту «Джусу» присвоїли Героя України. Андрій «Джус» Пільщиков боронив країну в складі 40 бригади тактичної авіації — «Привидів Києва».
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»