Тютюнопаління спричиняє 130 тисяч смертей щороку в Україні: лікарі закликали киян відповідально ставитись до здоров’я
Значною проблемою для країни й столиці, зокрема, є підліткове куріння, яке за останні роки стало більш поширеним, про це йшлося на пресбрифінгу присвяченого Міжнародному дню відмови від паління.
Формування відповідального ставлення до власного здоров’я має розпочинатися з дитинства.
Сьогодні у столиці діє повна заборона тютюнопаління та кальянопаління в закладах громадського харчування.
Про це йшлося під час пресбрифінгу, де провідні фахівці ділились статистикою, інформували про те, які наслідки нині спокутують курці цигарок.
«За даними головного управління статистики в місті Києві, 17% мешканців столиці віком від 12 років є регулярними курцями. З них третина палить понад 10 років, а ще 45% споживають до 10 цигарок на день. Значною проблемою є підліткове куріння, яке за останні роки стало більш поширеним», — зазначив головний державний санітарний лікар міста Києва Сергій Чумак.
Для подолання проблеми куріння в місті запроваджений пілотний проєкт школи без нікотину та тютюну, а також працюють платформи «Як кинути курити», «Стоп паління». А у столичних закладах освіти проходять заходи з боротьби з тютюнопалінням.
«Так, на уроках розповідають про шкідливий вплив тютюну. Проводять лекції, бесіди, тренінги за участі залучених фахівців, серед яких — медичні працівники, представники громадських організацій та поліції. Роботу проводять не тільки з дітьми, а й з дорослими. Батькам розповідають про те, що дитина має бути в середовищі, що не спонукає її до вживання тютюну й алкоголю», — розповів Олександр Сергеєв, головний спеціаліст відділу позашкільної освіти Департаменту освіти і науки КМДА.
Він також подякував усім, хто допомагає освітянам проводити заходи з боротьби з тютюнопалінням у закладах освіти.
Держпродспоживслужба здійснює державний нагляд за суб’єктами господарювання щодо дотримання законодавства з протидії курінню
«У цьому році проведено 68 заходів державного нагляду і контролю. У 50 суб’єктів виявлено порушення чинного законодавства, що складає 78%. У результаті накладено штрафи більше ніж на 4,5 млн грн. Ми й надалі продовжимо цю роботу», — повідомив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві Олег Рубан.
У Києві затвердили проєкт Стратегії контролю над тютюном на 2025–2030 роки. Головна мета Стратегії — знизити рівень куріння серед дорослих і дітей на 30% до 2030 року, а також створити «бездимне» середовище, зокрема у громадських просторах.
Читайте також за темою про здоров’я:
«У Києві щороку діагностують близько 500 нових випадків захворювання на рак шийки матки: як жінкам вберегтися».
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»