Вперше в історії медицини: київські кардіохірурги провели унікальну операцію й врятували новонародженого. ФОТО. ВІДЕО
У Києві, в ГУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України», у сусідніх операційних провели операцію з кесаревого розтину й одразу — іншу — з виправлення вади серця, несумісної з життям немовляти.
У ГУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України» успішно провели операцію, яка не має аналогів у історії медицини.
На сторінці «Центру кардіології та кардіохірургії» у «Фейсбук» розміщене відео та фото, які передають всю драматичність того, що відбувалось у двох операційних кардіоцентру.
Жінка породілля спеціально приїхала народжувати в український кардіоцентр із Молдови, оскільки в період вагітності у її дитини було діагностовано один із видів серйозної вродженої патології серця — транспозиція магістральних судин.
У центрі розповіли, що головні герої цієї історії — молода мама Тетяна з Молдови та її син Лука. Під час вагітності у дитини виявили серйозну ваду серця — транспозицію магістральних судин та рестриктивне овальне вікно. Молдовські лікарі порекомендували звернутися до українського кардіохірурга Іллі Ємця, успішність операцій якого сягає 95%.
Зараз маленький Лука успішно відновлюється, може самостійно дихати та їсти. Його серце повністю здорове.
У першій операційній Дмитро Олександрович Говсеєв, директор Київського перинатального центру Києва, провів кесарів розтин.
Новонароджений одразу після появи на світ потрапив до сусідньої операційної.
Там на нього вже чекала бригада під керівництвом всесвітньо відомого кардіохірурга професор Іллі Ємця, щоб врятувати маля, яке мало несумісну з життям ваду серця.
«Це — перша в історії світової кардіохірургії операція, коли ми разом з акушерами-гінекологами на чолі з професором Дмитром Говсеєвим провели операцію новонародженого відразу після кесаревого розтину, створивши в кардіо-операційній температурний комфорт, як в утробі матері, так би мовити, „штучну матку“. Ми одночасно об’єднали дві операційні: одну — де відбувалося народження дитини, а в іншій — ми одразу виправляли вада серця дитини, несумісний із життям», — розповів після унікальної операції директор державної установи «Науково-практичний медичний центр кардіології та кардіохірургії МОЗ України», професор Ілля Ємець.
Попри війну, щоденні повітряні тривоги та ракетні обстріли, українські медики продовжують рятувати життя, впроваджувати інновації та робити неможливе.
«Діти продовжують народжуватись, а наші лікарі — творити чудеса. Це досягнення демонструє не лише світовий рівень української дитячої кардіохірургії, а й незламність духу українського народу та його прагнення до життя», — йдеться у дописі на сторінці кардіоцентру.
«Вечірній Київ» писав про те, що столичні кардіохірурги врятували хлопчика, на якому закордонні лікарі «поставили хрест».
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»