Запали свічку пам’яті: Україна вшанує жертв Голодомору
Український інститут національної пам’яті разом з Національним музеєм Голодомору-геноциду проводитиме вшанування пам’яті вбитих голодом комуністичним тоталітарним режимом на території Музею.
23 листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Ми згадуємо про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів.
Цього року ми втретє вшановуватимемо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни Росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви — гідно вшановані.
Український інститут національної пам’яті разом з Національним музеєм Голодомору-геноциду проводитиме вшанування пам’яті вбитих голодом комуністичним тоталітарним режимом.
14:00–19:00: для громадськості буде можливість відвідати Національний музей «Меморіал жертв Голодомору».
15:30: відбудеться молебень за участі духовенства ПЦУ та УГКЦ біля музею.
16:00: загальнонаціональна хвилина мовчання та акція «Запали свічку».
14:00–18:00: протяujvм цього часу буде можливість долучитись до волонтерської акції «Теплий збір» біля меморіалу, де можна передати допомогу для ЗСУ.
Підтримайте Україну, долучіться до вшанування пам’яті жертв та допоможіть нашим воїнам.
Для тих хто планує відвідати меморіал у суботу зможе долучитись до акції «Теплий збір» і передати необхідне для військових через волонтерів «Печерські котики».
Перелік смаколиків та речей першої потреби, які можна приносити: чай, кава, цукерки, печиво, енергетичні батончики, згущене молоко (м’яка упаковка), грілки хімічні для рук/ніг/тіла, сухі душі, сушкарі (присипка для ніг), фабричні зимові шкарпетки (не вʼязані) — темних кольорів, не білі чи кольорові; високі, щоб підходили для берців; фабричні розміри 40+, нова пряжа для шкарпеток (вовна, напіввовна неяскравих кольорів), засоби гігієни (шампунь, гель для душу, рідке мило, зубна паста, станки та піна для гоління, вологі серветки).
Разом з тим, зважаючи на безпекову ситуацію у нацполіції звертаються до киян дотримуватися комендантської години та алгоритму дій під час сигналу «Повітряна тривога». Важливо також дотримуватися заходів безпеки та уникати масового скупчення під час вшанування пам’яті.
Читайте також:
«Українців покарали Голодомором за здобуту та втрачену державність: інтерв’ю з Лесею Гасиджак».
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»