Київ майже 5 років успішно розбудовує систему допомоги постраждалим від домашнього насильства, — Марина Хонда
Кількість людей, які потребують підтримки, щороку зростає.
Заступниця голови КМДА Марина Хонда представила столичний досвід допомоги постраждалим від насильства на робочій зустрічі в рамках навчального курсу UNFPA «Міста та громади, вільні від домашнього насильства», який об’єднав представників та представниць із понад 20 українських міст.
Як повідомила Марина Хонда, у межах окремої міської цільової програми через КМЦ гендерної рівності, запобігання та протидії насильству допомогу отримали: 3444 людини у 2022 році, 6069 людей у 2023 році, вже 5169 людей за перші шість місяців 2024 року.
Крім того:
- 11 848 консультацій надали фахівці через телефон довіри 15-00.
- 5040 клієнтів відвідали Денні центри соціально-психологічної допомоги.
- 1997 людей скористалися послугами мобільних бригад.
- 506 людей знайшли безпечне місце для тимчасового проживання.
- 113 людей отримали допомогу за методом кейс-менеджменту.
«На зустрічі ми обговорили побудову ефективних систем запобігання насильству, координацію між різними службами, розвиток спеціалізованих послуг для постраждалих, важливість формування у суспільстві нульової толерантності до насильства, — поділилася Марина Хонда. — Дякую Фонду Народонаселення ООН в Україні, а також усім учасникам за важливі запитання та корисний діалог. Разом ми будуємо суспільство, де насильство не має місця».
Нагадаємо, майже половина звернень у жовтні на «Телефон довіри» стосувалася домашнього насильства. Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги провели 467 консультацій, серед них 234 — стосувалися фізичного насильства. Кількість випадків фізичного насильства зростає — хоча й поступово, на 1-2% щомісяця.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»