«Дві Марії»: у Софії Київській відкриють виставку робіт Марії Примаченко та Марії Галушко
Роботи двох українських художниць наївного мистецтва доповнять солом’яні фігури фантастичних звірів за мотивами живописних робіт Марії Примаченко.
У Міністерстві культури та стратегічних комунікацій анонсують показ 100 робіт з фондової колекції Національного музею народної архітектури та побуту України, які раніше не були презентовані на широкий загал.
Твори двох Марій будуть поєднані в одному просторі сучасним дизайном та сценографією Олега Волосовського й «Loft buro» (творчої команди професійних архітекторів, дизайнерів та художників, що спеціалізуються на створенні гармонійних і комфортних мистецьких просторів).
Нагадаємо, Марія Примаченко і Марія Галушко — видатні українські художниці, які здобули світову славу й визнання. Їхні імена ввійшли до «Всесвітньої енциклопедії художнього наїву» (1984 року).
«Виставку доповнюватимуть роботи з арт-проєкту „Наїв ковчег“, створені сучасним майстром скульптурних інсталяцій Олексієм Шевчуком. Це соломʼяні фігури фантастичних звірів за мотивами живописних робіт Марії Примаченко», — повідомляють у міністерстві.
Постать Марії Примаченко на сьогодні вже не вимагає представлень, а ім’я майстрині художньої кераміки Марії Галушко для багатьох стане справжнім відкриттям. Нині яскраві, життєствердні образи обох художниць як ніколи потрібні людям, адже вони дарують радість і душевні сили, змушують подивитися навколо з надією і вірою в неодмінну перемогу добра та краси.
Організатори:
Національний музей народної архітектури та побуту України Національний заповідник «Софія Київська»
Партнери:
Національний науково-дослідний реставраційний центр України, Neokon factory of innovations, Вітекс Україна, Gudani group.
Адреса: м. Київ, вул. Володимирівська, 24 а
Акредитація медіа за посиланням обов’язкова.
«Вечірній Київ» писав також про те, що у Литві реставрують 100 картин Марії Примаченко. Центр реставрації музейних цінностей Пранаса Гудинаса Литовського національного художнього музею є основною базою навчання реставраторів рухомих художніх цінностей у Литві, зокрема картин та гобеленів.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»