Столичні будинки з управителями отримують компенсацію за витрати на незалежні джерела електроенергії: деталі
За останні два роки місто вже відшкодувало будинкам понад тисячу одиниць різного обладнання — генераторів, зарядних станцій, інверторів, акумуляторів тощо.
Отримати від міста компенсацію вартості незалежних джерел електричної енергії можуть не лише будинки ОСББ чи ЖБК, а й будинки, де обрано управителя будь-якої форми власності, а також з обслуговуючими компаніями, що здійснюють комплексне обслуговування житла.
Про це під час інспекції житлового будинку на проспекті Петра Григоренка в Дарницькому районі заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, інформують у пресслужбі КМДА.
«Цей будинок обслуговує приватна компанія — ТОВ „Фірма Компас“. ОСББ тут не створене, однак це не завадило мешканцям об’єднатись, прийняти рішення і через зазначену обслуговуючу компанію взяти участь у міській програмі, — підкреслив Петро Пантелеєв. — При цьому мешканці вказали перелік послуг, які хочуть отримувати в умовах відключення електроенергії за допомогою незалежного джерела живлення. У результаті — в будинку є потужний генератор на 88 кВт, вартістю 600 тисяч гривень».
За його словами, товариство подало відповідний пакет документів до райдержадміністрації на суму компенсації 75% від загальної вартості, що складає 300 тисяч гривень. За допомогою генератора під час стабілізаційних відключень електроенергії забезпечена робота насосів холодної та гарячої води, опалення та по одному ліфту в кожному з шести під’їздів.
Петро Пантелеєв нагадав, що за останні два роки місто вже відшкодувало будинкам понад тисячу одиниць різного обладнання — бензинових, дизельних і газових генераторів, зарядних станцій, інверторів, акумуляторів тощо.
Місто відшкодовує частку в 75% від загальної вартості придбаного джерела на один будинок, але не більше ніж:
- 100 тис. грн для будинків до 6 поверхів (включно);
- 200 тис. грн для будинків від 7 до 16 поверхів (включно);
- 300 тис. грн для будинків від 17 поверхів.
Загалом у місті працює чотири програми для багатоквартирних будинків, за допомогою яких можна отримати фінансову допомогу від міста для придбання незалежних джерел електроенергії, проведення енергоефективних робіт, капремонтів тощо.
Детальніша інформація про ці механізми — за посиланням.
Нагадаємо, у 2024 році в Києві житлові будинки отримали або подали заявки на компенсацію вартості понад 400 одиниць незалежних джерел електроенергії.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»