Депутати Київради розглянуть зміни до Програми економічного і соціального розвитку міста: що пропонують
Пріоритетом для Києва на 2025 рік стане підтримка енергонезалежності, захист критичної інфраструктури, розвиток інклюзивного простору.
Підготовлено проєкт змін до Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024–2026 роки, який передали на розгляд Київради. Про це повідомили в Департаменті економіки та інвестицій КМДА.
З урахуванням нинішньої ситуації пріоритетом розвитку столиці на 2025 рік визначено підтримку обороноздатності, енергонезалежність та захист об’єктів критичної інфраструктури, розвиток інклюзивного міського простору, а також соціальну підтримку учасників і учасниць бойових дій, внутрішньо переміщених осіб.
Фахівці врахували реальні можливості міського бюджету для того, щоб забезпечити повноцінну діяльність господарського комплексу столиці з урахуванням безпекової ситуації.
КРИТИЧНА ІНФРАСТРУКТУРА ТА СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА
Особливу увагу приділять енергетичній незалежності системи теплопостачання, безпеці та функціонуванню об’єктів критичної інфраструктури, реконструкції та будівництву електричних мереж, безбар’єрності житлового фонду.
У соціальній сфері акцент зроблять на підтримці і реінтеграції ветеранів і ветеранок та наданню їм максимального спектра послуг — житлових, реабілітаційних, профорієнтаційних тощо.
Також продовжать зусилля для інтеграції ВПО, забезпечення інклюзії та безбар’єрності.
ПОЗИТИВНА ДИНАМІКА В ЕКОНОМІЦІ МІСТА
Цього року спостерігалась позитивна динаміка в економіці міста. Зокрема, за рахунок збільшення обсягів промислового виробництва на 4,1%, росту внутрішнього споживчого ринку, де збільшення обороту роздрібної торгівлі очікується на рівні 15%, а також активізації зовнішньоторгівельних операцій.
Очікується, що позитивні тенденції утримаються й у 2025 році, утім економіка столиці ще не вийде на довоєнний рівень.
Так, за базовим сценарієм наступного року прогнозують зростання валового регіонального продукту на 3,5% (до 2 414,4 млрд грн); промислового виробництва — на 2,9%; роздрібного товарообігу — на 17%; експорту товарів — на 8,4% (до 11,1 млрд дол. США). Крім того, на 4,7% зросте середньомісячна заробітна плата — до 35,8 тис. грн, оскільки підвищення мінімальної зарплати Урядом наступного року не заплановано.
У разі стабільної безпекової ситуації очікується скорочення рівня безробіття до 10,5% при несуттєвому збільшенні зайнятих осіб — на 2,6 тис.
Також, у разі замороження вартості комунальних послуг та енергоносіїв, дещо уповільниться індекс споживчих цін — до 110,1%.
ВИДАТКИ НА 2025 РІК
За Програмою економічного і соціального розвитку міста Києва у 2025 році на капітальні видатки передбачено 12,5 млрд грн, із них на капітальні вкладення — 3,8 млрд грн, на капітальний ремонт — 8,7 млрд грн. Насамперед фінансуватимуть роботи на об’єктах критичної інфраструктури, а також ті, що забезпечують стале функціонування міського господарства та безпеку життєдіяльності.
За галузевим розподілом найбільше коштів мають спрямувати на реалізацію проєктів у сфері транспорту та дорожнього господарства — 4,97 млрд грн, житлово-комунального господарства — 3,97 млрд грн, освіти — 1, 95 млрд грн, охорони здоров’я — 935 млн грн та соціального захисту — 373 млн грн.
Загалом у 2025 році в місті передбачена реалізація 26 міських цільових програм, які охоплюють усі сфери міського господарства.
«Вечірній Київ» писав, що столиця працює над проєктом бюджету Києва на 2025 рік, який матиме соціальну спрямованість. Основний акцент зроблено на створенні безпечних умов проживання і перебування в місті, адаптації учасників бойових дій та внутрішньо переміщених осіб, створенні умов для їх реінтеграції в соціум.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»