У столиці відбудеться відбірковий етап фестивалю Червона рута
До участі зголосилися майже 600 молодих виконавців.
З березня стартували відбіркові конкурси ХVІІ-го Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута». Вони пройшли у 19 містах: Полтаві, Вінниці Черкасах, Рівному, Кропивницькому, Луцьку, Хмельницькому, Тернополі, Одесі, Миколаєві, Херсоні Чернігові, Дніпрі, Львові, Чернівцях, Івано-Франківську, Запоріжжі, Житомирі, Ужгороді. Вперше за історію фестивалю, для того, щоб підтримати талановиту молодь, яка опинилася за межами України, провели відбірковий конкурс у Варшаві.
Наприкінці листопада стануть відомі учасники, які представлятимуть столицю у фіналі конкурсу, що запланований на 2025 рік.
Київський відбірковий конкурс фестивалю «Червона рута» організують 26-29 листопада за участю близько 600 молодих виконавців — киян та внутрішньо переміщених осіб.
У рамках відбіркового конкурсу влаштують концерт переможців фестивалю «Червона рута» та тематичний круглий стіл музикознавців та культурних діячів присвячений творчості композитора та співака Володимира Івасюка, аналіз діяльності композитора в умовах тоталітарної радянської системи, аналіз культурних процесів за період Незалежності України, сучасного стану справ в масовій культурі, взаємодії влади, музичної спільноти, ЗМІ та громадськості в умовах війни.
Відбірковий конкурс для молодих музикантів пройде у шести найпопулярніших музичних жанрах: український автентичний фольклор, популярна, сучасна танцювальна, рок, акустична та інша (експериментальна) музика. Переважно учасниками конкурсу будуть школярі та студенти.
«Мета відбіркових конкурсів — залучити українську молодь до формування патріотичної свідомості через масову українську музику, знайти молодих обдарованих виконавців по всій Україні, відкрити нові імена і вивести їх на велику сцену», — наголошують організатори.
«Червона рута» як явище виникла ще за часів існування СРСР у 1989 р., коли у Чернівцях відбувся перший фестиваль національної молодіжної музики. «Червона рута» здійснила справжню «революцію» в українській культурі, що мала вплив на все суспільство. Фестиваль народив нову молодіжну музику, якої до цього не існувало. Раніше українська молодь, не маючи своїх вітчизняних кумирів, змушена була задовольнятися московською естрадою, або слухати західних поп-зірок.
Відкрита «Рутою» нова музична хвиля здобула нечувану популярність в Україні і в українській діаспорі. Багато пісень, виконаних вперше на фестивалі, одразу стали хітами, які співали мільйони людей. Переможці «Рути-89» та їх пісні займали перші місця в усіх хіт-парадах та різноманітних опитуваннях.
Миттєво, вчора зовсім невідомі музиканти перетворилися на загальних кумирів української молоді кінця 80-их — початку 90-их років. Вже протягом наступного року вся Україна співала «рутівський» репертуар «Братів Гадюкіних», Віки, Андрія Миколайчука, О.Тищенка, «ВВ», І.Білик, М. Бурмаки, «Тризубого Стаса» та ін.
За 26 років було проведено 13 фестивалів, 480 обласних відбіркових конкурсів, понад 500 концертів у залах, 45 гала-концертів на площах. На заходах фестивалю побувало бл. 10 млн. глядачів.
Так само збільшувалася кількість учасників відбіркових конкурсів фестивалю: у
За 26 років в обласних відбіркових конкурсах фестивалю взяли участь бл. 70 тис. молодих музикантів.
До слова, киян запрошують взяти участь у конкурсі творчих робіт «Національно-патріотичне становлення молоді».
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»