Акварель та життя під час війни: які виставки тривають у київському Будинку художника
До 17 листопада кияни мають змогу оглянути дві експозиції.
У Центральному будинку художника в Києві проходить п’ята ювілейна Всеукраїнська та міжнародна виставка «Море акварелі». У експозиції представлені близько 200 робіт українських та зарубіжних художників з 40 країн світу, інформує МКСК.
В експозиції представлені роботи знаних митців Андрія Чебикіна, Анатолія Марчука, Миколи Прокопенка та Анатолія Горбенка, а також художників-початківців, чиї роботи вирізняються свіжістю та самобутністю.
Заступник голови Національної спілки художників України (НСХУ) та директор Дирекції виставок НСХУ, заслужений діяч мистецтв України Ігор Волощук відзначив, що виставка є: відтворенням реальної картини творчої практики більшості українських художників-акварелістів. За його словами, особливістю експозиції стало поєднання різноманітних стилів та графічних прийомів, притаманних техніці акварелі.
Куратор бієнале, народний художник України Анатолій Кравченко, підкреслив, що експозиція має ретроспективний характер, показуючи розвиток акварельного жанру.
Також тут відкрита виставка «Полум’яний тил. Шлях до Перемоги», присвяченої героям українського опору в тилу. Вона покликана вшанувати рятувальників, лікарів, поліціянтів, вчителів, залізничників та волонтерів, чия щоденна праця підтримує українське суспільство під час війни, інформували у МКСК.
Голова Національної спілки художників України Костянтин Чернявський зазначив, що виставка присвячена всім українцям, які працюють під безперервними тривогами, атаками та обстрілами.
«Перші, хто приходить на допомогу — це представники Служби з надзвичайних ситуацій, лікарі, пожежники, волонтери. Попри всі ризики, вони рятують життя наших громадян», — наголосив він.
Серед представлених робіт є твори, що відображають реалії життя під час війни, зокрема: «В реанімації», «Київ після прильоту», «Охматдит після влучання» та «Вкрадене дитинство».
Виставка «Полум’яний тил. Шлях до Перемоги» не лише нагадує про силу українського народу, але й стає символом вдячності та підтримки тим, хто продовжує боротьбу за мир і безпеку в тилу.
Коли: до 17 листопада, щодня з 12:00 до 18:00 (крім вівторка)
Де: Центральний будинок художників Національної спілки художників України, вул. Січових Стрільців, 1-5
Вхід вільний
Нагадаємо, у центрі Києва відкрили мистецький проєкт про культуру та стійкість Херсонщини. В Українському домі представили різні локації, які складають цілісну картину культурного сьогодення регіону під час війни.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»