Посли Канади та Великої Британії у Києві вшанували всіх воїнів, полеглих за свободу і демократію
Очільники та представники дипломатичних місій у Києві поклали квіти в пам’ять про чоловіків та жінок, які полягли на фронті, за традицією у них на одягу були червоні маки.
Щороку у другу неділю листопада у Великій Британії та країнах Співдружності націй припадає Remembrance Sunday, або — Неділя пам’яті, Поминальна неділя.
Вона є частиною днів ушанування полеглих у двох світових війнах, які починаються з 11 листопада (Дня перемир’я). Цього дня 1918 року припинилися бойові дії в Першій світовій війні.
Зазвичай у ці дні згадують всіх людей, які загинули у Першій світовій війні.
Британський уряд після Другої світової війни, аби вшанувати пам’ять учасників обох світових воєн, офіційно замість Дня перемир’я оголосив нові урочистості, які стали називати Пам’ятна неділя.
Посол Великої Британії Мартін Гарріс та посолка Канади в Україні пані Наталка Цмоць поклали квіти біля Вічного вогню у Києві.
«Сьогодні ми згадуємо всіх полеглих на фронті, включаючи українських чоловіків та жінок, які загинули у боротьбі за свободу та демократію», — написав Мартін Гарріс.
На фото можна побачити червоні маки на лацканах, ця традиція з’явилась завдяки віршу «В полях Фландрії». Його автор — канадський військовий лікар Джон Маккрей.
У поезії йдеться про те, що червоні маки виросли на могилах солдат, яких поховали на півночі Франції та у Бельгії під час Першої світової.
У 1920 році Королівський британський легіон — благодійна організація, що захищає інтереси ветеранів, допомагає їхнім родинам та слідкує за належним утриманням місць поховання загиблих військових, започаткував традицію благодійної відзнаки — квітки маку.
Той, хто робить благодійний внесок, отримує червоний паперовий мак. Квітку приколюють до одягу на знак пам’яті про тих, хто загинув на війні.
«Вечірній Київ» писав про те, що Ігор Клименко, міністр МВС, нагородив бійців 12-ої бригади «Азов» за відвагу на Торецькому напрямку. Воїни отримали ордени Богдана Хмельницького III ступеня, відомчі нагороди Міністерства оборони «Вогнепальна зброя» та відзнаки МВС «За відвагу в службі» за героїзм і відданість під час бойових дій на Торецькому напрямку.
Усі фото — посольство Великої Британії
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»