У парках столиці залишатимуть повалені дерева: екологи дали роз’яснення
У Києві залишатимуть фрагменти мертвої деревини у деяких зелених зонах для підтримки біорізноманіття.
У Деартаменті захисту довкілля та адаптації до зміни клімату ояснили, що така практика довела свою ефективність у багатьох європейських містах, де фрагменти неживої деревини використовують для створення природних умов існування різних видів флори та фауни.
«На певних локаціях у зелених зонах столиці зеленбудівці залишать стовбури неживих дерев. Це можуть бути як окремі безпечно обрізані сухостої, так і відмерлі стовбури дерев, що лежать на землі. Ми залишаємо їх спеціально задля розвитку біорізноманіття. Така практика вже багато років застосовується в багатьох європейських країнах, оскільки мертва деревина є незамінним елементом екосистеми. Вона підтримує життєвий цикл численних видів комах, грибів, мікроорганізмів, а також є „їдальнею“ для синиць, дятлів та інших птахів», — пояснив директор Департаменту захисту довкілля Олександр Возний.
Він розовів, що були розроблені спеціальні інформаційні таблички, на яких пояснюються переваги такого природоорієнтованого рішення та закликав киян дізнаватися більше, перейшовши за спеціальним QR-кодом.
Возний додав, що залишки мертвої деревини також сприяють покращенню ґрунту: під час розкладання вони насичують землю азотом, фосфором і вуглецем, підвищуючи її родючість. Окрім того, така деревина забезпечує довгострокове зберігання вуглецю, пом’якшуючи наслідки зміни клімату.
За словами виконувачки обов’язків директора КП «Київський міський Будинок природи» Аліни Приходько, важливо підвищувати обізнаність киян про екологічні ініціативи міста, щоб сформувати відповідальне ставлення до навколишнього середовища.
«Ми прагнемо, щоб кияни більше дізнавалися про екологічні ініціативи, що впроваджують у місті. З цією метою фахівці Будинку природи додатково розробили інтерактивну лекцію «Природоорієнтовані рішення нашого міста», яку навчальні заклади можуть замовити, звернувшись до нас. Також відповідну детальну інформацію можна знайти на сайт «Будинку природи», — зазначила Аліна Приходько.
Нагадаємо, що Департамент захисту довкілля спільно з комунальним об’єднанням «Київзеленбуд» реалізовує у столиці низку природоорієнтованих рішень. Серед них — дощові садки, які збирають і накопичують воду, вуличні меблі з озелененням, декоративні луки, а також ділянки без скошування.
Читайте також: «Нові сквери у столиці озеленили тисячами кущів та квітів».
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»