У столиці пройдуть безкоштовні покази знакових німецьких фільмів: програма
До 30-річчя Goethe-Institut в Україні, культові стрічки продемонструють у різних публічних просторах Києва.
Із 9 по 13 листопада Goethe-Institut в Україні влаштовує серію показів німецької кінокласики у незвичних локаціях столиці.
Це частина серії подій Goethe-Institut «Кіно поза екраном» до 30-річчя інституту в Україні, у межах якого стрічки демонструватимуться поза екранів кінотеатрів.
Усі покази пройдуть мовою оригіналу з українськими субтитрами.
Програма показів:
9 листопада о 16:00 — «Прості складнощі Ніко Фішера» (реж. Ян Оле Герштер) в Мистецькому арсеналі
Ця чорно-біла трагікомедія стала культурним явищем у Німеччині, «кінематографічним портретом покоління», який досліджує особистість та соціальні зміни в динамічному, проте неоднозначному просторі Берліна. Невибагливість буднів, порушення рутинних взаємин, взаємна відстороненість персонажів — фільм розповідає історію Ніко, молодої людини, яка вирішує залишити університет і почати доросле життя, хоча ще не знає, що це насправді означає.
Показ відбудеться символічно в річницю падіння Берлінського муру — дня, що змінив хід історії Німеччини. Також відвідувачі зможуть оглянути виставку Олена Турянська. Агапе. Абсолютна любов у Мистецькому арсеналі.
Вхід безкоштовний за попередньою реєстрацією. Дедлайн для реєстрації — 8 листопада о 14:00.
Адреса: вул. Лаврська, 10-12
10 листопада о 16:00 — «Біла стрічка» (реж. Міхаель Ханеке) в Urban Space 500.
Фільм є одним із найвідоміших творів Міхаеля Ханеке. Чорно-білий шедевр переносить глядачів у Німеччину на порозі війни, заглиблюючись у питання жорстокості й авторитаризму через непрості долі героїв. Використовуючи стриману чорно-білу палітру та майстерно побудований наратив, Ханеке досліджує складні теми дитинства, соціальної дисципліни й крихкості людської природ Фільм отримав Золоту пальмову гілку в Каннах.
Адреса: вул. Б. Грінченка, 9
11 листопада о 19:00 — «Ельзер — Він міг би змінити світ» (реж. Олівер Гіршбігель) в книгарні «Сенс» на Хрещатику
Фільм розповідає про тесляра Георга Ельзера, який намагається вбити німецького диктатора.
Адреса: вул. Хрещатик, 34
12 листопада о 19:00 — «Тонні Ердман» (реж. Марен Аде) в «Довженко-Центрі»;
Цей фільм, номінований на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою, розповідає історію непростих стосунків між батьком і його дорослою донькою.
У центрі сюжету — ексцентричний батько, який раптово вирішує втрутитися у буденне життя своєї доньки, бізнес-леді з діловим і стриманим стилем життя. Приховуючи своє обличчя під маскою вигаданого персонажа на ім’я Тоні Ердманн, він влаштовує серію абсурдних та зворушливих витівок, намагаючись повернути тепло у їхні взаємини. Цей фільм поєднує в собі комедію і драму, відкриваючи глибокі аспекти людських стосунків, гумору й самопізнання.
Адреса: вул. Васильківська, 1
13 листопада о 18:00 — cпеціальна подія «Вежа. Ре: інсталяція німецького кіно» у Concert Hall на Кирилівській 41 у співпраці з ∄ та Photinus Studio з живим електронним музичним супроводом.
Вхід на всі події вільний.
Нагадаємо, у київському кінотеатрі «Жовтень» стартував місяць європейського кіно. Глядачам покажуть як сучасні українські та зарубіжні стрічки, так і класику.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»