Ігри музики: дебютний квінтет духового оркестру представить яскраву програму в Києві
У музичному салоні сьогодні відбудеться камерний концерт у виконанні нової творчої формації — квінтету Національного академічного духового оркестру.
7 листопада в Національній філармонії України відбудеться непересічна мистецька подія: музиканти Національного академічного духового оркестру України презентують одразу дві прем’єри: музичну програму» Ігри музики» та новостворений квінтет.
СОЛІСТИ: Павло Попроцький (флейта), Анна Устинова (фагот), Олександр Пилипчук (еуфоніум), Євген Слабеняк (гобої) та Ярослав Серединський (кларнет).
«Дерев’яний духовий квінтет — це самобутня творча лабораторія, яка дає музикантам можливість досліджувати нові форми музичної співпраці, експериментувати зі звучанням та інтерпретацією, а також популяризувати дерев’яні духові інструменти серед широкої аудиторії», — розповідає «Вечірньому Києву» флейтист Павло Попроцький, який став ініціатором створення нового колективу.
Справжньою родзинкою для слухачів стане звучання евфоніума — музичного інструмента, який доданий до складу дерев’яного квінтету для можливого розширення тембрових і виражальних можливостей ансамблю.
«Евфоніум, схожий на звучання валторни, все ж є більшим інструментом із сильнішим, потужнішим звуком, що може бути надто домінантним для камерного ансамблю з дерев’яних духових інструментів», — розповіли музиканти.
Також новостворений колектив підготував яскраву музичну програму з різноманітних музичних стилів, зокрема французьких композиторів ХХ століття, які суттєво збагатили репертуар для дерев’яного квінтету, створивши багато витончених і яскравих творів, що підкреслюють різноманіття тембрів кожного інструмента.
«Композитори, такі як Даріус Мійо, Жак Ібер, створювали музику, яка поєднує класичну прозорість і грайливість з елементами модернізму. Їхні твори для дерев’яного квінтету вирізняються легкістю, витонченістю та характерним французьким стилем, який включає як народні мотиви, так і вплив джазу. Ці композиції донині популярні, оскільки зберігають баланс між технічною складністю й виразною мелодійністю, що надає виконавцям можливість продемонструвати багатий звуковий спектр дерев’яних духових інструментів», — зазначив Павло Попроцький.
У програмі будуть представлені «Три коротенькі п’єси» Жака Ібера, сповнені витонченою французькою легкістю та гумором.
Динаміка твору «Вітер божевілля» Дідьє Фавра зачарує своїми грайливими ритмами й несподіваними змінами, наче створюючи ефект стихійного вітру.
Твір «Три п’єси для вечірнього музикування» Ежена Бозза перенесе слухачів у світ тихої ночі та споглядання.
А на завершення музичного вечора музиканти виконають «Український квартет» відомого українського композитора Ігоря Шамо, який відомий своєю майстерністю в поєднанні національних українських мотивів із сучасними музичними тенденціями.
«Дерев’яний квартет» Ігоря Шамо для флейти, гобоя, кларнета та фагота є чудовим зразком камерної музики, в якій народні інтонації переплітаються з інноваційними музичними ідеями. Твір наповнений багатими тембровими й гармонічними нюансами, що створюють мальовничі музичні образи. Композитор вдало використовує характерні риси кожного інструмента, створюючи атмосферу легкості й водночас емоційної насиченості…» — розповідають музиканти.
За словами виконавців, «Дерев’яний квартет» Ігоря Шамо став вагомим доповненням до репертуару української камерної музики та підтвердив його талант до глибокого й виразного музичного слова.
ПРОГРАМА КОНЦЕРТУ «ІГРИ МУЗИКИ»
Ж. Ібер Три коротенькі п’єси / Trois Pièces Brèves
Е. Бозза Три п’єси для вечірнього музикування / Trois Pièces Pour Une Musique de Nuit
Д. Мійо Сюїта «Камін короля Рене» / La cheminée du roi René
А. Масланд Танго Olé Guapa
Д. Фавр Вітер божевілля / Vent de folie
І. Шамо Український квартет
Концерт «Ігри музики»
Коли: 7 листопада о 17:00
Де: Володимирський узвіз, 2
Вартість: 300-400 грн
Квитки можна замовити на офіційному сайті Національної філармонії України
До теми: ювілеї, бароко та музичні подорожі: концерти листопада у столичній філармонії.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»